Her sene tatile gidiyor olsam da olmasam da o makyaj ve güzellik çantasında kışın kullandığım ürünlerin yerini yazlık ve SPF korumalı ürünler alıyor. Çünkü ne olursa olsun yazın cildim yoğun makyajı çok kabul etmiyor ve daha fazla nem istiyor.

Kendime hazırladığım mini yaz çantamda en severek kullandığım ürünlerden biri Clinique Moisture Surge yoğun nemlendirici. Parfümsüz ve yağsız yapısıyla, cildime gün içerisinde uzun süre ihtiyacım olan nemi sağlıyor.
Güneşten cildimi korumak için ise 50 koruma faktörlü Clinique Mineral Sunscreen Fluid hem küçük boyutlu olması hem de göz kenarlarına sürülebilmesiyle en sık kullandıklarım arasında. Sahilde göz kenarınıza gelen kremlerin gözünüzü yakmasından şikayetçiyseniz bu kremi tercih edebilirsiniz.
Gun içerisinde 0 makyaj gezmektense, cildimi daha canlı gösteren, hafif yapılı, güneş korumalı pudralar tercihim oluyor. Terlemeye ve neme karşı dayanıklı formülüyle gün boyu SPF30 Clinique SPF 30’u gün boyu ihtiyacım oldukça uyguluyorum.
Clinique ruj denince aklıma ilk gelen POP rujlar. Geçen yaz 06 Poppy Pop’u o kadar sık kullanmıştım ki sonuna kadar bitirdiğim nadir rujlar arasında yer aldığından bu yaz yine aynı ruju eksik etmiyorum çantamdan.
Yaz sonuna geldiğimiz için deneyimlediğim ve yazmak üzere ayırdığım ürünleri paylaşmaya devam edeceğim. Ayrıca sosyal mecralarım üzerinden de tüm paylaşımlarımı takip edebilirsiniz.
Sevgiler,
KokoshGirl