Luxy Bio

Çocukluğumda Nişantaşı’nda yürürken lavanta satan teyzeleri hatırlıyorum. Mis gibi gelirdi burnuma kokusu. Eskiden dolaplara koyulurdu kıyafetler güzel koksun diye. Şimdi ise İbrahim Saraçoğlu‘nun önerileriyle de beraber her derda deva olarak biliniyor bu bitki. Türk kozmetik firması olan Luxy Bio, petrolden elde edilen hammaddelere, silikonlara, yapay esanslara, kimyasallara, koruyuculara ya da hayvanlardan elde edilen maddelere yer vermeden ve tüm ambalajları geri dönüşüme uygun olarak hazırlayarak sunuyor. Rahatlatıcı özelliğinden dolayı esansiyel yağını özellikle akşamları ev kokusu olarak kullanırken, son iki haftadan beri cildim için de bu ürünleri denedim. Hani yüzününü mis gibi, temiz hissetmek istersiniz ya işte tam anlamıyla öyle yapıyor. Pamuk gibi arınmış hissediyorsunuz cildinizi.

Lavanta suyunu cildimi temizledikten sonra tonik yerine kullanıyorum. Makyaj kalıntılarını temizlerken aynı zamanda sivilce oluşumuna karşı koruyucu bir tabaka da oluşturuyormuş. Makyaj yapmadığım günlerde bile sabah yüzümü lavanta sabununla yıkadıktan sonra, ferahlamak ve güne iyi başlamak için sabahları uyguluyorum.

Suyundan ayrıştırılarak elde edilen yüksek değerdeki saf lavanta yağı, jojoba, kuşburnu, aynısefa, kayısı, zeytin yağı markanın en iddialı ürünü olan Fabulous Face Oil’in içeriğini oluşturuyor. Ciltte kesinlikle yağlı bir his bırakmayan bu yağın kokusu muhteşem. Fabulous Face Oil güçlü antioksidan etkileri ile cildi hava kirliliği gibi çevresel etkenlere ve strese karşı koruyor. Lavanta yağının sivilce oluşumuna karşı etkileri ile cilde pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca cildin doğal sebum dengesinin sağlanmasınada yardımcı oluyor. Lavanta suyuyla arınmış cildin üzerine parmak uçlarınızla yüzünüze hafif hafif parmak baskısıyla uygulanıyor. Krem gibi iyice masaj yaparak yedirmek yerine sadece ufak dokunuşlarla hassas bir şekilde sürmeniz yeterli. Sabah, akşam ve ihtiyaç hissettiğiniz her an kullanabiliyorsunuz.

Cilt temizliğinde doğallığı tercih edenlere duyurulur:)