Processed with VSCOcam with 5 presetHergün güzel görünmesi uğruna ısıya maruz kalan saçlarımız ciddi bir bakımı hakediyor, bu bir gerçek. Düzenli olarak kuaförlerde profesyonel olarak yaptırdığımız saç bakımlarının yanında evde de uygulayabileceğimiz güçlü ürünleri bulabilmek mutlu ediyor beni.

Günümüzün en popüler ve adını sıkça duyduğumuz keratin bakımı. Saçlarımı kimyasal maddelerden uzak tutmayı tercih ettiğim için ise için Brezilya Fönü diye adlandırılan keratin bakımını yaptırmayı hiç düşünmedim. İçeriğinde formaldehit ve zararlı kimyasal madde bulunmayan Natura Keratin serisi ile tanışınca denemeye karar verdim. Saçlarımı hergün düz kullanmak yerine hafif dalgalı olarak kullanmayı da sevdiğim için düzleştirme ve kalıcı fön özelliği çok düşük olan Groomed Free Plus Keratin bakımını seçtim. Balyajdan dolayı yorduğum saçlarımın daha yumuşak olduğunu ve parlaklığının arttığını gördükten sonra detaylı olarak sizlerle de paylaşıyorum.

keratin bakimi

Serinin içerisinde Natura Keratin Arındırıcı Şampuan, Natura Keratin Bakımı Free Plus me, Groomed Keratin Sonrası Sülfatsız Şampuanı, Groomed Keratin Sonrası Sülfatsız Saç Kremi ve Groomed Argan Yağı bulunuyor.

Groomed şampuan ve saç kremi brezilya fönü ve keratin bakımı sonrası kullanılması için özel olarak tasarlanmış. İki ürün de sülfat ve paraben içermiyor. İçeriğindeki argan yağı ve keratin proteinleri ile saçları temizlerken besliyor; saçlara yumuşaklık ve parlaklık kazandırıyor. Ürünlerin içeriğinde ise organik sertifikalı hammaddeler kullanılmış.

*Keratin bakımı yaptırmayanlar günlük bakım şampuanı olarak da kullanabilirler.

Natura Keratin free plus me bir saç botox ürünü. Hasarlı, yıpranmış ve yanmış saçlara bakım yapıp onardığı, yumuşaklık ve parlaklık kazandırdığı için ürün saç botoxu olarak adlandırılıyor. Ürünğn içeriğinde formaldehit ve zararlı hiçbir kimyasal bulunmuyor. Free plus formülünde ise sertifikalı bitkisel ürünler kullanılmış. Ürünün etkisi 3 ay. 3 ay sonra saçlarınız tabii ki eski hasarlı yıpranmış haline geri dönmüyor fakat ilk yapıldığı günkü gibi parlak ve yumuşak da olmuyor. Ürünün en büyük özelliklerinden biri uygulamadan yarım saat sonra yıkanabilmesi yani keratinin saçınızda 3 gün beklemesine gerek kalmıyor.

*Bir uygulama için saç uzunluğuna ve kalınlığına göre ortalama 70 – 90 ml keratin yeterli olacaktır.