Dilek Hanif ve Koton işbirliklerinin ikincisini Soho House’da verilen muhteşem bir davetle kutladılar.

Dilek Hanif for Koton-2

Kumaş seçiminden kalıp çalışmalarına kadar tüm tasarım sürecini Dilek Hanif’in yönettiği ‘Dilek Hanif for Koton 2015-16 Sonbahar- Kış Koleksiyonu’, ‘koyu romantizm’ ve ‘grafik kesim’ ana temaları ile dikkat çekiyor. 38 parçalık kapsül koleksiyon zamansızlık özelliğini vurguluyor.

Dilek Hanif for Koton-1

Dilek Hanif for Koton 2015-16 Sonbahar- Kış Koleksiyonu’nda yer alan Koyu Romantizm serisinde, romantik ruh ve silüetleri bir araya getiren tasarımlar özellikle göze çarpıyor. Koleksiyon içinde barok detayların günümüze uyarlandığı uzun yakalar, dantel ve kadife ile birleştirilerek karanlık ve görkemli bir Viktoryen atmosfer yaratılmış. Koleksiyonda, lüks ve narin dantel, şifon, jorjet, kadife ve döşemelik jakar gibi kumaşlar kullanılmış. Koleksiyonun ana renklerini ise siyah, bordo, lacivert gibi koyu ve karanlık tonlara eşlik eden altın rengi ışıltılar oluşturuyor.

Koleksiyondaki ‘Grafik Kesim’ teması ile hazırlanan parçalarda ise 60’lara referans yapan şekiller ve modern kesimlerin yarattığı siluetler dikkat çekiyor. Koyu, güçlü ve zamansız renk tonlarının seçildiği koleksiyonda siyah, mavi ve metalik gri en çok kullanılan renkler arasında yer alıyor. Koleksiyonda, metalik payetler ve koyulaştırılmış kumaşlar ile elde edilen endüstriyel etki, feminen rafine siluetler ve androjen etkili tasarımlar ile birleşiyor. Özellikle A kesim yalın elbiseler ve modern kesim smokinler ise favorilerimden!