Ürünlerinde kullandığı tüm içerikleri dünyanın seçkin yerlerinden tedarik eden The Body Shop, Oils of Life ve Spa of the World isminde çıkardığı en son yenilikleri geçtiğimiz Salı günü SALT Galata’da tanıttı.

Oils of Life cildi canlandırıyor, beslenmesini takviye ediyor, parlaklığını artırıyor ve yaşlanma işaretlerini görünür şekilde azaltan yeni bir cilt bakım serisi. Seri, gücünü tohum yağlarından alıyor ve serideki her ürün cildi onarma ve canlandırma konusundaki üstün özellikleriyle bilinen üç tohum yağının karışımından oluşuyor: Çörekotu tohumu yağı, kamelya tohumu yağı, kuşburnu tohumu yağı. The Body Shop - gamme Oils of Life

The Body Shop’ın bir diğer cilt bakım serisi Spa of the World ise banyoları spa ortamına çeviriyor. Spa of the World bir spa deneyiminde ihtiya duyabileceğimiz her şeyi sunuyor: Kaçış, rahatlama, canlanma ve saf mutluluk. İçerisinde vücut peeling’leri, vücut killeri, masaj yağları ve kremler bulunan seri, yorgun vücudu ve zihni canlandırıyor.

The Body Shop Spa Of The World

Serideki favorilerim Hawaiian Kukui Kremi ve Polynesian Monoi Işık Veren Yağ:

Nesillerdir güneş ışınlarına mağruz kalan Hawai’li kadınlar ciltlerini beslemek için kukui yağı kullanırlarmış. Cildi inanılmaz derecede nemlendiren bu ürün, cilde esnekliğini geri kazandırıyor ve parlamasını sağlıyor. Kokusu ise tek kelime ile muhteşem!

Polinezya adalarındaki kadınlar ise hindistancevizi yağı tiare çiçeklerinin karışımı olan kıymetli, kutsal, esanslı Monoi’yi iki bin yıldır ciltlerine ışıltı ve saçlarına parlaklık vermesi için kullanıyorlarmış. Bu yağı dilerseniz nemli cildinizde masaj yaparak, dilerseniz de kuruyken yıpranmış saçınıza tarakla uygulayabiliyorsunuz.