swarovski 2016

2015/16 Sonbahar/Kış “Winter Gardens” koleksiyonu doğadan, özel olarak da bahçelerden esinlenmiş. Sonbahar çiçeklerinin solgun renklerinden ve böğürtlen tonlarından oluşan koleksiyonda, yeşillikler dantel benzeri filigranlara, böcekler ve gece kelebekleri ise şık kolyelere dönüşmüş.

Daphne_Long_and_Short_Necklace

Koleksiyonda zamansız parçalardan son moda tasarımlara, sade tarzlardan göz kamaştırıcı takılara her ortama ve her zevke uygun çok sayıda ürün yer alıyor.

Zen bahçeleri, koleksiyonun en önemli esin kaynağını oluşturuyor. Saf ve sade bir tasarım estetiği, kavisli metal formlarla bir araya getirilerek kullanımı kolay, ince ve kadınsı, şık bir siluet yaratılmış.

Bu sezon özellikle moda olan tam tur tarzıyla boyun çizgisini zarifçe süslüyor. “Stardust” bileklik sade çizgileri ile her tarz kıyafete anında ihtişam katıyor. Tek sarmalı modeli süsleyen 730 mini kristal ile çift sarmalı süsleyen 1460 kristal bu koleksiyonda metal içerisine yerleştirilerek bilekliğin ışıltısı daha da artırılmış. Karma kaplama trendini yansıtan altın, pembe altın ve gümüş tonlarında çeşitleri bulunan “Stardust”, kullanımı kolay ve her ortamda rahatlıkla takılabilen bir aksesuar.

Koleksiyonun bir diğer temel esin kaynağı sonbaharda bir İngiliz malikanesinin bahçesinde görülen güzellikler. Buradaki tasarım daha zengin ve daha şık bir yaklaşıma sahip. Vintage takılar, antik duvar halıları ve dantel benzeri filigranlar, zarif dalya ve böğürtlen tonlarından oluşan bir palet içerisinde yorumlanmış.