Her şeyde olduğu gibi saçlar da emek istiyor. Özellikle benimkiler gibi işlem görmüş bir saçınız varsa uçlarının çatallaşmaması, saçların sağlıklı ve güzel görünmesi için iki kat özen göstermeniz şart. İşte sağlıklı saçlara sahip olmak için birkaç tüyo…

28719980

Sağlıklı saçlara kavuşmanın sırrı saçımızı tanımaktan geçiyor aslında. Günümüzde kökten uca kadar birçok bakım seçeneği olduğu için saçımızın ihtiyacını anlayıp, ona özel ürünler kullanarak bakım yapmak çok önemli. Özellikle mevsim geçişlerinde haftada en az bir kere şampuandan sonra saç bakım maskesi uygulamayı, saçımı bakım yağları ile beslemeyi, ihmal etmiyorum.

28720006

En çok dikkat ettiğim şeylerden birisi ise saçımı yüksek ısıdan mümkün olduğunca korumak. Son zamanlarda moda haftalarında da gördüğümüz gibi makyaj ve saç trendlerinde doğallığın ön plana çıktığı bir sezondayız. Nude rujlar ve güneş ışıltısı gibi görünen ombre saçlar en sevdiğimiz trendler arasında. O yüzden saçları aşırı ısıdan korumak artık daha kolay.

28720005

Siz de benim gibi en az haftada bir iki kez fön çektiriyorsanız artık saçlarınızı şekillendirirken çok daha cesur olabilirsiniz. Ben artık saçlarımın yıpranmasından ve kırılmasından korkmadan, cesurca şekillendirebiliyor ve saçlarımın sağlıklı uzamasını sağlayabiliyorum.

Hadi şimdi cesur olma sırası sizde! Siz de Pantene sayesinde yıpranmalardan korkmadan saçlarınızı şekillendirip #cesurolmak etiketiyle fotoğrafınızı Instagram’da paylaşın. 4 hafta sürecek yarışmada “Haftanın Cesuru” seçilip Hürriyet’in Kelebek ekinde yer alma ve Bergüzar Korel ile unutulmaz bir fotoğraf çekimine katılma şansı yakalayın!