Markaların son zamanlarda doğala yönelmeleri oldukça sevindirici ve güzel bir hareket. Doğa önümüze o kadar çok alternatif sunuyor ki, bize düşen sadece doğru olanları seçip, en doğru şekilde kullanmak. Avon da bu işi mucize tohumlarla gerçekleştirerek yepyeni bir seriye imzasını atmış: Nutra Effects.

Geçtiğimiz haftalarda Avon’un bu yeni serisi ile tanışmak için Çırağan Sarayı’ndaydık. Ayrıca ürünlerle tanıştıktan sonra eğlenceli bir terrarium atölyesi de bizi bekliyordu:)

Aktif tohum kompleksi içeren 5 yeni seriden oluşan Nutra Effects, paraben ve boya içermiyor. Hassas ciltlerin kullanımına uygun olan yeni seride, canlandırıcı etkisiyle cennet çiçeği tohumları, nemlendirme için chia tohumları, yaşlanma karşıtı etkisiyle nar tohumları kullanılmış.

Radiance serisindeki ürünler cennet çiçeği tohumu içeriyor. Beyaz cennet çiçeğinde bulunan renki tohum renk bozukluklarına ve eşit olmayan cilt tonuna yol açan pigmantasyonu azaltmaya yardımcı oluyor. Cilt tonunu düzgünleştirerek, eşitlenmiş bir cilt tonu ve capcanlı bir görünüm kazandırıyor. Seride Yenileyici Gece Kremi ve Gündüz Kremi SPF 20 ürünleri bulunuyor.

Nutra Effects Radiance2Maya dilinde ‘güç’ anlamına gelen chia tohumunun sağladığı tüm ayrıcalıklar Hydration ve Balance serisinde bulunuyor. Chia, Omega-3 yağ asitleri, karbonhidratlar, protein, lif, kalsiyum ve antioksidanlar içeriyor. Hydration serisi chia’nın kendi ağırlığının 12 kata kadar suyu içine hapsetme özelliği ile, uygulandığı anda milyonlarca nem hücresinin ihtiyacını karşılıyor. Böylece 48 saate kadar nemlendirme sağlıyor. Hydration serisinde Jel Krem ve Gündüz Kremi SPF 15 bulunuyor.

Nutra Effects Hydration2Balance serisi ise chia tohumu ve cildin yağ üretimini kontrol etmeye yardım eden mineral matlaştırıcı pudra içeriyor. Mineral matlaştırıcı pudra kendi ağırlığının %110 katı gözenekleri tıkayan yağı absorbe ediyor. Böylece yağlı ve parlak gçrünen cildi matlaştırırken, cildin nem dengesini koruyarak güzel ve mat görünüm kazandırıyor. Seride Yağ içermeyen Jel Krem ve Gündüz Kremi SPF 15 bulunuyor.

Güçlü bir antioksidan olan nar da Nutra Effects’in Ageless ve Ageless Advanced serilerinde kullanılıyor. Ageless serisi, cilt yaşlanmasının ilk belirtileri olan ince kırışıklıklarla sıkılık kaybını azaltıyor. Eşit olmayan cilt tonunu düzgünleştiriyor. Serinin Gece Kremi ve Gündüz Kremi SPF 20 bulunuyor.

Nutra Effects Ageless2Derin kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve yaşlılık lekelerini azaltmak için de Ageless Advanced ürünleri bulunuyor. Nar tohumları ve bitli seramidleri cildin koruyucu tabakasını güçlendiriyor. Seride Gece Kremi ve Gündüz Kremi SPF 20 bulunuyor.

Üstelik Avon, tüm kadınları Nutra Effects ile tanıştırmak için seriyi çok özel bir teklifle satışa sunuyor.