Sevgili Özlem Süer’in davetiyle tanıştığım bu yeni ürünler baharı karşılamak ve cildi canlandırmak için birebir. Toprağın ısındığı, çiçeklerin tomurcuk verdiği baharın ilk günlerinde tepeden tırnağa bakım fırsatı sunan dermo-kozmetik ürünler ile kendimizi doğanın ritmine bırakmanın tam zamanı artık. Peki nedir bu dermo-kozmetik ürünlerin farkı? Dermo-kozmetik ürünler, aralarında eczacı ve dermatologların da bulunduğu sağlık profesyonellerinden oluşan uzmanlar tarafından, ilaçlara özgü süreçlerden esinlenilerek tasarlanıp ve üretiliyor. Yani sadece yüzeysel olarak değil cilde derinlemesine bakım sağlayan bu ürünler eczanelerde reçetesiz güzellik olarak sunuluyor.

Avene Gentle Purifying Scrub

Özellikle hassas ciltler için çok başarılı bulduğum bir peeling ürünü. İçeriğinde bulunan mikro kürecikleri sayesinde cildi ölü hücrelerden nazik bir şekilde arındırarak, derinlemesine bir temizlik sağlıyor. Cildinizi kurutmadan, çizmeden ve tahriş etmeden bakım sağlayan Avene Gentle Purifying Scrub, birçok ürünün ciltte neden olduğu o gerilme hissine de neden olmuyor. Rahatlatıcı etki sağlaması için Avene termal suyu içeren bu ürünün bir diğer güzel özelliği ise paraben içermemesi.

Klorane Kuru Şampuan

Kuru şampuanlar gün içerisinde sönen, hacmini yitiren saçlara en kolay çözüm. O yüzden günlük yoğun bir programın arasında mutlaka kullanıp, saçlarımın sabahki gibi hacimli olmasını seviyorum. Klorane’nin kuru şampuanının hissi diğer kullandığım markalardan biraz farklı. İçeriğindeki yulaf sütü ile saçı sertleştirmiyor, fırçayla kolaylıkla tarayabiliyorsunuz. Çok kabartmadan doğal bir görünüm veriyor. Kuru şampuanların en sevilmeyen yanı olan saç beyazlatma sorunu ise yok denecek kadar az.

Klorane Mango Yağı İçeren Durulanmayan Saç Bakım Kremi

Kuru, boyalı, yıpranmış, nemini kaybetmiş saçlara nemini yeniden kazandıran Klorane Saç Kremi, saç üzerinde gözle görülmeyen bir film tabakası oluşturarak, saç telini derinlemesine besliyor, nem dengesini koruyarak kolay tarama imkanı sağlıyor.  Mango yağı içeren bu durulanmayan bakım kremi saçta hiç ağırlık yapmıyor. Duştan sonra kuruladığınız saçlarınıza ve saç uçlarınıza 2-3 fındık büyüklüğü miktarında uygulamanız yeterli. Dilediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

Avene Eau Thermale, Thermal Spring Water

Markanın doğduğu Fransız Avene kasabasında saf bir kaynaktan elde edilen bu termal suyun özellikleri saymakla bitmiyor. Kendiliğinden yatıştırıcı ve tahriş giderici doğasıyla Avene Termal Su’yu, her türlü hassas cilt için temel bir bakım. Temel elementler içeriği bakımından zengin içeriğe sahip, bakteriyolojik açıdan saf termal suyu doğal yerinden el değmeden, hava ile temas etmeden dolum yapılıyor. Ph değeri 7.5 olan termal su cilde ferahlık, serinleme, yatışma vermeye ve cildinizi güçlendirmeye yardımcı oluyor. Aşırı hassaslaşmış ciltlerde bile kullanabileceğiniz termal suyu, buğu şeklinde cilde püskürterek günün her anı kullanabiliyorsunuz. Cildinizde hissettiğiniz rahatsızlık, kaşıntı, kuruluk, batma gibi hislerde rahatlama sağlamaya yardım ediyor, gerginlik ve batmalarda azalma sağlıyor. Özellikle güneşli ya da rüzgarlı havalardan ve tıraş, peeling, epilasyon gibi bakımlarınızdan sonra oluşan gerginlik hissini alıyor, spordan sonra ise harika bir ferahlık hissi veriyor. Her an yanınızda taşıyabilmeniz için 50 ml olarak tasarlanan ürünün farklı formda şişeleri de bulunuyor. Her cilt tipi kullanabilir.

Elancyl Activ Massage Minceur Recharge Selülit Karşıtı Aktif Masaj Jeli

Yaz yaklaşırken en büyük derdimiz selülitler ile savaşmaya yardm eden bu ürünü bir ay boyunca düzenli olarak her gün duşta selülit oluşan bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Şuan için etkisi hakkında yorum yapamıyorum ama Elancly vücut bakımında en güvendiğim markalardan biri olduğu için sonuç alacağımı düşünüyorum bakalım:) Tüpteki jeli masaj aletinin içine sıkarak kullanılması tavsiye edilen ürünü ıslak cilt üzerinde dairesel hareketlerle uygulayıp ve duruluyorsunuz.