kokoshgirl saç bakım ürünleri

 

Saçımız uzun olsun kısa olsun, ihtiyacımızı karşılayacak doğru ürünleri bulmak sandığımız kadar kolay olmuyor. Uzun zaman önce saç bakım dosyası 1’i yazmıştım ve önerilerimden memnun olduğunuzu duymak beni çok mutlu etti. Arayı çok açtığımı farkedince yeni bir liste hazırladım. Söz bundan sonra daha sık yazacağım:)

Phytolisse Elektriklenme Karşıtı Şampuan

Phyto’nun bu şampuanı silikon içermiyor ve içerdiği çam özü ile saçın nem oranını koruyor ve kıvırcık saçları da kontrol altına alıyor. Saça nem vererek, her hava koşulunda elektriklenmeyen bir görünüm veriyor. Tek sorunu şişesi. Metal şişesinden dolayı sıkmak mümkün değil, baş aşağı tutup şampuanın gelmesini bekliyorsunuz ama saçlarımı sadece kurutup bile çıktığımda bakımlı görünmesinden çok memnunum:)

Marrakesh Kahm Daily Smoothing Treatment

Malum boyalı saçlara duş sonrasında gerekli bakımı yapmazsanız uçlarındaki kuru görüntü kaçınılmaz. Bu ürünün içeriğinde bulunan keratin saç uçlarımın daha bakımlı görünmesini sağlarken, elektriklenmesini engelliyor. Argan yağı sayesinde ise saçlarım yumuşacık oluyor.

Biopoint Cristalli Liqudi

Son zamanlarda kullandığım saçlarımı en parlak gösteren şampuanlardan biri Biopoint. İlk başta bu kadar etkili olacağına inanmasam da tek kullanımda bile etkisini gördüm diyebilirim. Eğer saçlarınız ince telli ve donuk gorunuyorsa denemenizi tavsiye ederim.
Keten tohumu yağı saç uçlarını bir film tabakası ile kapladığı için saçlarınızı daha yıkarken bile saçlarınızın nemlendiğini hissedebiliyorsunuz. 60 yıllık bir İtalyan markası olan Biopoint’i eczanelerde ve kozmetik marketlerde bulabilirsiniz. Fiyatı: 29.90TL

Aveda Scalp Remedy

Bu ürünü aslında ilaç gibi sadece ihtiyacım olduğu zamanlarda kullanıyorum. Stresten kaynaklanan saç derisi kabuklanma, pul pul olma problemini anında düzeltiyor. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutmadan önce gerekli bölgelere, saç derinize sıkıyor ve hafifçe masaj yapıyorsunuz. Sadece saçlarımıza değil saç derimize de aynı özeni göstermemiz gerektiğini hatırlatıyor bize:)

Aveda Smooth Infusion Naturally Straight

Saçlarımı düz kullanmak istediğimde, hem saçlarımın zarar görmemesini hem de fırça yardımıyla kolay düzleştirebilmemi sağlayan bu ürünü özellikle doğal içeriğinden dolayı seviyorum. Smooth Infusion Naturally Straight krem, organik tapyoka nişastası, organik aloe ve mısır nem kaynaklı kırılmalara karşı koruma oluştururken, buğday proteini saçı güçlendiriyor ve düzleştirme işlemi sırasında ısıya karşı saçı koruyor. Kremin diğer kimyasal düzleştiricilerden farkı, saçın içine nüfuz etmemesi ve dolayısıyla saçın doğal dengesini bozmaması. Bunun yerine saçınıza fön çektiğinizde bitkisel türevli lifler saçınızın yüzeyinde kitleyici bir katman oluşturarak saçlarınızı her gün daha düz tutmayı sağlıyor. Organik manyok kökünün yoğun nem karşısında güçlü bir bariyer oluşturması sonucu fön/düzleştirme işlemi daha kolay ve hızlı oluyor. 

Kerastase Volumifique Spray

Kerastase Volumifique Spray’i saçımı yıkadıktan sonra havluyla kurulamadan önce özellikle saç diplerime sıkıyorum. Eğer saçlarım dolgun görünsün, dipleri basık basık durmasın diyorsanız bu ürün gerçekten işe yarıyor. İsterseniz saç boyuna da uygulayabilirsiniz. Saçları ağırlaştırmadan dolgunlaştırıyor, hacim veriyor, elastikiyet kazandırıyor. Saçın iç yapısını kökten uca yeniden yapılandırıp, şekil veren Kerastase Volumifique Spray, fön, maşa, pres gibi ısı gerektiren işlemlere karşı saçı güçlendirirek koruyor.

Toni&Guy Serum

Toni&Guy Classic serum senelerdir saç bakım ürünlerim arasında olmazsa olmazım arasında. Saçlarımı kurutuktan sonra uçlarına sürüyorum, hem elektriklenmeyi önlüyor hem de parlaklık veriyor. Boyu da küçük olduğu için özellikle tatile giderken valizde her zaman yeri hazır:)