diz üstü çizme-mecreacom

2015 kışının en iddialı trendlerinden biri olarak karşımıza çıkan diz üstü çizmeleri hep çok severdim. Şimdi bir anda hayatımıza giren bu trend ile birçok model ve rengini bulabildiğim için ise çok mutluyum. Genelde bu çizmelerin dolabımızdaki çoğu kıyafet ile uyumlu olmaması bir taraftan sıkıntılı oluyorsa da, kombin yapılması çok zor bir şey değil aslında. Ben tercihimi mini dar bir elbiseden yana kullandım ama tarzınıza göre aşağıdaki alternatifler de belki yardımcı olabilir.

diz üstü çizme-mecreacom2

 

Elbise: Nordstorm
Çizme: Mecrea.com
Ceket: Park Bravo
Clutch: Yasemin Ergüder

 

diz üstü çizme-mecreacom3

İşte birkaç öneri:

Eğer uzun boyluysanız ve bütün dikkatin boyunuza çekilmesinden rahatsız olmuyorsanız over-size kazaklarla giyebilir, günlük rahat ama şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Yalnız kazak ve çizme arasında teninizin görünecek kadar mesafe olmasına özen göstermeniz gerekiyor.

Özellikle kıvrımlı vücuda çok yakışan bu çizmeleri, koyu renk bir jean, kalça hizasında bir bluz ve omuzlarınıza atacağınız bir ceket ile tamamlayıp sokak modasını yakalayabilirsiniz.

Kim Kardashian’ın sık sık giydiği gibi yırtmaçlı kalem etek ve ceketle de tercihinize göre giyebilirsiniz. (şahsen benim hoşuma gitmiyor)

Daha sportif giyinmeyi seviyorsanız siyah bir tayt ya da jean, blazer ceket, renkli bir şal ile kombinleyebilirsiniz. Ceket üzerine takacağınız şala uyumlu ince bir kemerle ise daha feminen bir görünüşe sahip olabilirsiniz.

Deri diz üstü çizmeleri en iyi tamamlayan parça ise deri ceketler. Yoğun sabah  temponuzda seçim yapmayı kolaylaştıracak bu ipucu mutlaka aklınızda bulunsun.

İşe giderken giymek istiyorum derseniz de teninizi göstermeden, dizde biten bir etekle birlikte rahatlıkla giyebilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken üzerine klasik abartı olmayan bir bluz ya da gömlek seçmeniz. Mesela beyaz bir gömlek hoş bir tercih olabilir.