Son zamanlarda sıkça adını duyduğum Braun Face’i All Magazine’in düzenlediği basın lansmanında Braun Face’i, Braun’un marka müdürü Seden hanımdan dinledik; şimdi anlatma sırası bende:)

Braun Face’in en sevilen özelliği aynı zamanda bir yüz epilatörü olması. Cildimizi derinlemesine temizlenirken, bizleri rahatsız eden yüz tüylerini de sihirli değnek dokunuşuyla yok ediyor:) Kadınların yaklaşık %73’ünün dudak çevresi, çene üzeri ve çene hattı veya kaş bölgesindeki tüylerden rahatsız olduğunu düşünürsek bu ürün tam bir kurtarıcı görevinde. Üstelik Braun’un diğer vücut epilatörleri gibi kökten alıyor.

Ürünün kutusunu açtığınızda karşınıza diş fırçasını andıran bir cihaz ve yüz temizleme fırçasının olduğu başlık çıkıyor. Ayrıca ürünü muhafaza edebilmeniz için şık bir çanta, ışıklı bir ayna ve cihazı temizleyebilmeniz küçük bir fırça bulunuyor. Bir adet kalem pille çalışan cihaz oldukça hafif ve pratik. Ürünün epilasyon başlığı cımbızdan 200 kat daha hızlı ve ağdaya göre 4 kat daha kısa tüyleri bile alarak, ince epilatör başlığı sayesinde kaşlar, dudak üstü ve çenede hassas bir uygulama sağlıyor. En iyi sonucu almak için bu küçük uyarıya dikkat: Cihazda sağa ve sola doğru açma düğmesinin olduğunu göreceksiniz. Sol kısma doğru kaydırdığınızda cildinizin sol kısmındaki tüyleri çıkış yönüne doğru aldığını; sağ kısma doğru kaydırdığınızda ise aynı işlemi bu kez sağ kısıma göre yaptığını göreceksiniz. Hassas ciltlerde oluşabilecek minik kızarıklıklara karşı epilasyonu gece yapmanızı öneririm.

braunface_tp31

Bilirsiniz, yüzünüzü istediğiniz kadar kirden ve makyajdan arındırın, son aşamada tonik kullandığınız o pamukta her zaman az da olsa bir makyaj kalıntısı görülür. Yani ne kadar uğraşırsak uğraşalım, ciltte biriken kiri el ile çıkarmak her zaman o kadar da kolay olmuyor. Ve işte tam bu aşamada Braun Face’in temizleme fırçası devreye giriyor. Braun Face’in epilasyon fırçasını çıkarıp, temizleyici başlığını taktığınızda, cihaz etkili bir gözenek temizleyici fırçaya dönüşerek dakikalar içerisinde adeta spa kalitesinde sonuçlar almanıza yardımcı oluyor. Kullanımı ise oldukça basit. Önce yüzünüzü ve fırçayı ıslatıyorsunuz, ardından fırçanın üzerine kullandığınız cilt temizleme ürününü döküyorsunuz. Cilt temizleyicinizin cildinizde iyice yayılması için ürünü fırça yerine cildinize direkt olarak da yayabilirsiniz. Daireler çizerek, göz çevresi ve saç çizgisinin bulunduğu kısımdan uzak tutarak toplamda bir dakika cildinize uygulayın. Daha sonra yüzünüzü ve fırçayı durulayabilirsiniz. Kullandığınız ilk anda cildinizin gerçek anlamda temizlendiğine şahit oluyorsunuz. Eğer cildiniz hassassa ilk kullanımda ufak kızarıklık ve kaşıntılar yaşabilirsiniz, ancak bir kaç dakika sonra geçecektir. Düzenli kullanımda siyah noktaların azalması ve ciltteki pürüzlerin yok olması gibi sonuçlar elde ediliyormuş.

Braun Face %100 su geçirmez olduğu için banyo esnasında cildinizi hiç sorun yaşamadan nazikçe ve derinlemesine temizleyebilirsiniz.

Braun Face Yüz Epilatörü ve Yüz Temizleme Cihazı SE810 169.90TL

Braun Face Yüz Epilatörü ve Yüz Temizleme Cihazı (Çanta ve Işıklı Ayne ile) SE830 229.99TL