Koton İlkbahar/Yaz 2015 sezonuna gezgin, özgür ruhlu ve bohem bir giriş yapıyor.

Koton Kadın “Gypset” Koleksiyonu

Koton Kadın “Gypset” Koleksiyonu’nda dünyanın farklı bölgelerine ait etnik ilhamlı renk, desen ve detaylar modern formlara uygulanmış. Şal ve çıtır çiçek desenli elbiseler, asimetrik etek boylarında, maxi, mini ve diz altı midi olmak üzere farklı boylar sunuluyor. Düşük omuzlu, çapraz bağlama detaylı, gösterişli kollu bluzlar, A kesim süet etekler ve etnik detaylı skinny jean’ler, püskül detaylı süet yelek ve ceketler ile tamamlanıyor. Metal tonlarda yıldız desenli kaftanlar kısa, hafif elbiseler üzerine giyiliyor. Volanlı kollu, romantik beyaz dantel elbiseler, yıldız desenli bluzlar, asimetrik katlı etekler, püskül detaylı sandaletler ve etnik ilhamlı takılar koleksiyonu tamamlıyor. Beyaz, tarçın, karamel, toprak tonları ve siyah ağırlıklı bu koleksiyon, lila, mor, mercan, bulut mavisi, turkuvaz ve safran ile renkleniyor.

Koton Kadin 2015 Ilkbahar Yaz (4)

Koton Kadin 2015 Ilkbahar Yaz (1)

Koton Kadın “Explorer” Koleksiyonu

Koton Kadın “Explorer-Kaşif” Koleksiyonu ise klasik ve sofistike ‘gezgin’ gardırobuna yepyeni bir tavır getiriyor. Belde kuşak ile bağlanan ponpon detaylı yelekler, safari tipi büyük cepli bermudalarla; iri cep detaylı parkalar, romantik mini etek ve elbiselerle eşleştiriliyor. Denizci üniformasından ilham alan yüksek belli pantolonlar, metal iri düğmeli ceketler, çizgili bluzlarda kullanılan d-tokalı kemer ve kuşaklar, büyük cepler, iri yaprak desenleri, marin ve tropik detaylar, koleksiyonu tamamlıyor. Haki, orman yeşili, beyaz, lacivert gibi doğa tonları, orman yeşili, gün ışığı, portakal rengi, parlak kırmızı, gökyüzü mavisi ile birlikte kullanılıyor.

Koton Kadin 2015 Ilkbahar Yaz (5)

 

Koton Kadın “70’s Sophistication” Koleksiyonu

Çapraz bağlama yakalı dik kollu tunikler, paçaya doğru açılan pantolonlar üzerine giyiliyor. Çapraz bağlama yakalı süet mini elbiseler, dize kadar uzanan Roma usulü sandaletler; doğal hafif dokulu beli kuşaklı tunik-bluzlar, dökümlü pantolonlarla kombinleniyor. Egzotik hayvan desenleri, yumuşak deri ve süetler, 70’li yılların psikedelik desenleri, şal deseni işleme, ponpon ve püsküller koleksiyonun öne çıkan detayları arasında. Doğal dokulu taze beyazlar, pastel camel’lar, yumuşak toz pembeler, lila, bulut mavisi, indigo, orman meyvesi tonları koleksiyonun ana renklerini oluşturuyor.

Koton Kadin 2015 Ilkbahar Yaz (2)

Koton Kadin 2015 Ilkbahar Yaz (3)