el kremi

Bu soğuk kış günlerinde ellerimiz de yüzümüz kadar bakımı hakediyor. Özellikle yaşlılıkta oluşan el kırışıklıklarına karşı önlem almak için krem ve serumlar ile nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Ben en sık kullandığım yardımcılarımı sıraladım. Peki sizin favorileriniz neler? Yorumlarınızı bekliyorum.

Aveda Hand Relief – Night Renewal Serum

Çevreye karşı duyarlılığıyla bilinen çevre ve cilt dostu marka Aveda’nın bu yeni el serumu ileriki yaşlarda ellerdeki kahverengi lekeleri gözle görülür ölçüde azaltmayı ve günden güne aydınlatarak ellerin daha bakımlı ve sağlıklı görünmesini hedefleyen bir ürün. Henüz kahverengi lekeler gibi bir sorunum olmadığı için ürünün daha çok ellerimde yarattığı o yumuşacık hisle ilgileniyorum :) Serumu, gece yatmadan önce ellerime iki pompa uyguluyorum. Uyguladığım anda ellerim yumuşacık oluyor ve cilt tarafından çok çabuk bir şekilde emiliyor. Sabah ise yumuşacık ve daha aydınlanmış ellerle uyanıyorum. Kokusu ise Aveda’nın diğer ürünlerinde olduğu gibi fresh ve insanı rahatlatan bir etkiye sahip.

aveda serum

Aveda Hand Relief – Revitalizing Vitamin Formula with Rosemary Mint Aroma

İçeriğinde bulunan çayır otu çekirdeği ve andiroba yağları kuru elleri anında nemlendiriyor. Yoğun nane ve biberiye kokusuyla duyuları canlandırıyor. Sırf biberiye kokusunu almak bile iyi geliyor bana:)

Aveda hand relief

 

Aveda Hand Relief – Revitalizing Vitamin Formula for Stressed Skin

Aveda’nın severek kullandığım bir diğer ürünü ise rahatlatıcı el kremi. Antioksidan vitaminler, nemlendirici bitki özleri ve meyve asitleri ile formüle edilen bu ürün ellerim için hem nemlendirici hem de tedavici edici özellik taşıyor. Yaşlanma etkilerini azaltmaya ve korumayı artırmaya yardımcı olan krem, cildimin nemini yeniden depolarken ellerimi pamuk gibi yapıyor.

aveda-hand-relief

Nuxe El ve Tırnak Kremi

Nuxe’nin zengin bitkisel içeriğe sahip, tüm ciltlerin kullanımına uygun olarak geliştirdiği yağsız el ve tırnak kremi, ellerimi ve tırnaklarımı besleyip, onarıyor. İnce ve yağsız yapısı ile de favorilerim arasında yer alıyor. Ürün ciltte hemen emiliyor ardından hafif, hoş bir koku kalıyor. Soğuk hava ve diğer çevresel etkilerin ellerde oluşturduğu kuruluk ve hasarlara karşı elleri koruyan bu ürün aynı zamanda yaşlanma izlerine karşı da savaşıyor. Tırnak etlerini de kolayca yumuşattığından dolayı çantada taşımak için ideal.

NUXE_Reve_de_Miel_Creme_Mains_et_Ongles_Hand_and_Nail_Cream_75ml_1365677746

Oriflame Yenileyici Granüllü Arındırıcı

Yüzümde kullandığım gibi ellerim içinde arındırıcı granüllü formülleri seviyorum. İçeriğindeki badem kabuğu granülleri ve tatlı badem yağı ile elleri ölü hücrelerden arındırırken ve bakım yapıyor. Sonrasında krem sürmeseniz bile yumuşacık yapıyor. El sabununun yanında, sürekli elinizin altında tutun. İhtiyacınız oldukça uygulayın:) Bir miktae sürdükten sonra, masaj yaparak ovun ve iyice durulayın.

11289_1

Mavala Moisturizing Hand Cream 

İpeksi, homojen yapısıyla cilde nüfuz ederek, hücre metabolizmasını düzenleyen bir krem. Cildi yumuşatıyor ve pürüzsüzleştiriyor. İyileştirici özellikleri kanıtlanmış alantoin başta olmak üzere, içerdiği özel bileşenler, kolajen ve bitkisel yağlarla bir araya getirilerek, pütür pütür olmuş eller için hızla etki gösteren günlük bir bakım sunuyor.
Zengin yumuşatıcı yağlar, suya, güçlü deterjanlara ve sert hava koşullarına maruz kalan eller için koruyucu bir bariyer oluşturuyor. Dirseklere ve dizlere de uygulayabiliyorsunuz.
product_7181_large
 Neutrogena Norveç Böğürtlenli Besleyici El Kremi
Nem seviyesini 3 kat artırdığı klinik olarak kanıtlanan Neutrogena’nın bu mis kokulu el kremi, yağlı bir his bırakmadan cildimi nemlendiriyor. Ofis masamın vazgeçilmezi..
bogurtlenli_besleyici_el_kremi_b