Dün Stefanel’in İlkbahar/Yaz 2015 Koleksiyonu’nu keşfe çıkmak için Nişantaşı’ndaki mağazasındaydık. Stefanel yine modern ve çağdaş etkileri kendi İtalyan kimliği ile harika bir şekilde yorumlamış. Kadınların özgürlük, hafiflik ve pratiklik ihtiyacının yanı sıra feminen ve zamansız giysiler giyme tutkusunu tatmin etmek amacı ile hazırladığı koleksiyonda yaz aylarının vazgeçilmezi ince trikolar öne çıkan detaylar arasındaydı.

stefanel-4

Koleksiyonun temel parçalarından biri olan örgü parçalar; markanın stil, yenilik ve kalite açısından liderliğini bir kez daha ortaya koyuyor. İpliğin kalınlığı, doğal sezon akışını takip ediyor. İkonik hacimler, jakar volanlı pamuklar, yamalı desenler, yenilikçi iplikler ile yaratılmış fileler ve farklı renk tonlarının hepsi yaratıcılıkla dolu dengeli bir sonuca katkı sağlıyor. Örgü elbiseler ve tulumlar da metalik ışık etkileri ile süslenmiş denizci görünümünden şehirli pamuk ve keten kaftanlara kadar her tarza hitap ediyor.

İplikler ve doğal materyaller de koleksiyonun vazgeçilmez parçaları. Krepe veya düz ipek, viskoz, muslin ve renklendirilmiş ketenler, formsuz ve bol görümler yaratmaya katkı sağlıyor. Yeniden şekillendirilen siluetler ve uzunluklar da sokak giyimi görünümü oluşturuyor.

Taze ve rahat bir ruh ise koleksiyonun temel parçaları olan rahat giyilen uzun elbiseleri, uçuşan yağmurlukları, bağlı veya drapeli soluk üstleri ve elbiseleri tanımlıyor. Çizgiler, asimetrik ve grafik elemanlar, bu feminen siluetlere enerji katıyor. Sezonun vazgeçilmezleri de süet sandaletler ve hasır çanta ile eşleştirilmiş gömlek elbiseler, romantik çiçek baskılı üstler ile zenginleştirilmiş solu muslin pantolon etekler.

Aksesuarlar ise, her zamanki gibi her görünüşe son dokunuşu yaparak Stefanel kadının rahat tavrını vurguluyor. Alışveriş çantaları, parıldayan neopren detaylı veya lazer kesimli deriden veya süetten ve formsuz. Volanlı detaylar ve doğal astarlar da giysileri süslüyor. İç cepler ve ilmik detayları, koleksiyonun örgü ürünleri ile uyumlu. Koleksiyonun ayakkabıları ise yenilikçi şekiller ve yüksek kalite malzemeler ile kimlik buluyor. İtalya’da yapılmış takılar, lazerle kesilmiş ve elle boyanmış kemerler ve atkılar, her giysiye nazik bir dokunuş yapıyor.

Renk paleti, soluk çivit mavisinden erkek gömleği mavisine kadar yumuşak bir tazelik hissi uyandırıyor. Sezonun trendi ise toprak tonları; parlak sarı, inci ve gümüş grisi koyu kırmızı ve yaz sonunun pastel tonları ile eşleştiriliyor.