Banyodan sonra elektriklenen saçlar; elektriklenmesini önleyeyim diye uyguladığınız ancak bu kez saçlarınızın sönüp, cansız görünmesine neden olan ürünler… Bu problem size tanıdık geliyorsa yazının bundan sonraki kısmı ilginizi çekebilir.

phyto

Bitkilerden gelen güç mottosuyla yola çıkan Phtyo, bitkisel içeriklerden oluşan bir saç bakım markası ve farklı sorunlara çözüm olabilecek bir çok ürünleri bulunuyor. Bunlardan biri de yukarıda bahsettiğim elektriklenme sorununa karşı koyan Phytolisse. Silikon içermeyen şampuan, içerdiği çam özü ile saçın nem oranını koruyarak düzleştiriyor ve kıvırcıkları kontrol altına alıyor. Saça nem vererek, her hava koşulunda düz, elektriklenmeyen bir görünüm sunuyor.

Çiçek asitleriyle yoğunlaştırılmış ebegümeci özü saç kütikülünü yatıştırarak muhteşem bir parlaklık sağlıyor. Nemlendirici ve yenileyici özelliklere sahip aynısafa çiçeği saçı yumuşatır ve saça esneklik kazandırır.

Phyto’nun bir diğer ürünü ise ısıya karşı koruyucu sprey Phytokératine. Fön makinesi ile haşırneşir biriyseniz ve ısının saçlarınızda yarattığı olumsuz etkiden şikayetçiyseniz Phytokératine denemelisiniz. Isıyla aktive olan bu koruyucu sprey, bir yandan yıpranmış saçın iç yapısını etkili bir şekilde koruyor, diğer yandan da fön işlemi sırasında ısıya ve ısının yarattığı kırılmalara karşı kalkan görevi görüyor. Bileşimindeki bitkisel keratin ve hyaluronik asit saç teline işleyerek saçın yapısını koruyor  ve nemi en yüksek seviyede tutuyor. Yun-Zhi ekstresi saçın etrafını sararak ısıdan korur.

Havluyla nemi alınmış saça uygulayın. Saçınızı kurutmadan ya da düzleştirmeden önce saçınıza sıkın. Kuru saçın kolay şekil alması için uygulanabilir. Durulamayın.