2004 yılında kurulan Patyka, etkinlik ve kullanma arzusu yaratma temeli üzerine kurulan Fransa’nın önde gelen dermo-kozmetik markalarından biri. Rixos Pera’da düzenlenen davetle tanıştık Üst sınıf, sertifikalı Patyka ürünlerinin hikayelerini markanın kurucusu Pierre Juhen’den dinledik ve her şeyin en doğalını, organiğini kullanmaya özen gösteren biri olarak ürünler oldukça ilgimi çekti.

Tüm ambalajları çevre dostu olan ürünlerin kutuları FSC mürekkepler kullanılarak ve yapışkansız olarak, özel bir origamı katlama şekilleriyle dizayn ediliyor. Ürünlerin tümü uluslararası kabul görmüş bir organizasyon tarafından organik sertifikası taşıyor ve hepsi organik ve doğal içeripe sahip. Ürünler hayvanlar üzerinde test edilmiyor ve hepsi Fransa’da üretiliyor.

patyka

Markanın en popüler ürünlerinden biri %100 organik olan Huile Absolue Face & Body Serum. Işıltı sağlayan bu ürün yüz, vücut ve saç için her gün kullanılabilecek yoğun bir bakım uygulaması sağlıyor. Yenileme, nemlendirme, tonlama ve antioksidan özellikler gösteren 12 esansiyel ve bitkisel yağın birleşiminden oluşuyor. Gece yatmadan önce cilt bakımıma dahil ettiğim bu serumdan çok memnun kaldım. Sabah kalktığımda cildim yumuşacık, ve dinlenmiş görünüyordu. Yağlanmaya neden olmaması ile de benden tam puan aldı. Şimdilik yalnızca yüz için kullandığım serumu vücudunuzda istediğiniz bölgede uygulayabilirsiniz.

Huile Absolue Face & Body Serumu akşamları günlük bakım kreminizi uygulamadan önce acil müdahale amaçlı ya da yoğun bakım uygulaması için kullanabilirsiniz. Erkekler traş sonrası ciltlerini yatıştırmak için, siz ise epilasyondan sonra yatıştırma ve nemlendirme için de kullanılabilirsiniz. Saçlarda boya ve renk açma işlemi sonrası saçlara ışıltı katmak amaçlı da kullanabiliyorsunuz. Kısacası bu serum her derde deva :)

Patyka’nın bunun dışında bir çok cilt ürünü daha bulunuyor. Merak edip, denemek isteyenler için Patyka ürünleri yalnızca Harvey Nichols’larda satışa.