DSC_5490 (1)

İster çok sıradan klasik bir elbise, isterseniz göz alıcı bir tuvalet giyin her zaman o küçük detaylarda saklıdır şıklık… Tıpkı bu mini siyah elbise gibi!

Fatma Yıldız 24 yaşında hayallerinin peşinden koşan genç bir tasarımcı. Üniversiteden mezun olduktan sonra okuduğu bölümü bir kenara bırakıp hayatında en çok istediği işi yapmak için tasarım üzerine eğitim aldıktan sonra Nişantaşı’nda kendi atölyesini kurmuş. Tasarımı bir iş gibi değil, gerçek bir aşk gibi görüyor. Ağırlıkla siyah üzerine keskin çizgileri var. O genç ruhun siyah ve beyazla buluşması ise göz alıcı kıyafetleri çıkarmış. Bu elbise en klasiklerinden biri… ve bana tütüyü sevdiren:)

DSC_5580 (2)

Ofiste, öğlen yemeğinde, arkadaş/sevdiğiniz ile buluşmaya giderken ya da Cuma akşamı bir kokteyle giderken  giyebileceğiniz “zamansız” bir elbise. Bele iyice oturan, hafif dekolteli, oturduğunuzda içinden o tütülerinin ufak ufak görünüp şık feminen bir görüntü verdiği bu mini elbisenin kullanımı için birkaç ipucu:

    • Koyu renk bir çorapla kapatmayın. Çıplak tene ya da çok ince bir ten rengi çorapla giyin.
    • Aksesuarda cömert olun! Mutlaka göz alıcı bir aksesuarla tamamlayın.
    • Eğer eldiven takmayı seviyorsanız akşam için siyah bir eldiven ile görünümü tamamlayabilirsiniz.
    • Makyajda ise eğer açık ten ve kahverengi göze sahipseniz simsiyah bir göz makyajı yerine biraz mor ile renklendirip daha anlamlı bakışlar ile gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. (MAC Yılbaşı koleksiyonundaki Keepsakes Plum Eyes 8 Eyeshadow Palette muhteşem)
    • Eteğinizin boyunuz max. diz üstünde olsun.

Fotoğraflar: Engin Pulat

Elbise: FYSYLINGHOUSE

Saat: Swatch Let It Shine

Aksesuar: H&M

Mekan: Georges Hotel – Galata

Makyaj: Ramadan Çağlar – MAC Cosmetics İstinyepark

 

Whether a dress is classic or glamorous, elegance is always lies in the details… just like this black mini dress!

Fatma Yıldız is a young designer aged 24. Designing does not feel like a job to her, it’s her true love. Mostly sharp lines on black meets with her young soul.

You may wear in the office, at lunch, with a friend or for a cocktail on Friday evening… It’s a “timeless” dress. It’s slightly low-cut and tutu reveals itself when you sit down for that elegant feminine image. A few tips for the use of this mini dress:

Always in style: a knee-ish length (right above) sleeveless sheath.

Keep legs bare or in very sheer hose for the dressiest looks.

Feel free to embellish the look with sparkly earrings, bag and cover-up because the simple black dress carries accessories well.

DSC_5780-4 (1)

DSC_5721 (2)

Processed with VSCOcam with x2 preset