DSC_3805 (1)

Istituto Marangoni Milano Fashion Design bölümünden mezun olduktan sonra kendi markasını kuran Fulya İlkmen’in tasarımlarını bir süredir hayranlıkla takip ediyor ve zevkle giyiyorum. Aslında kendisinden önce markası ile tanıştık:) ve 5 Kasım Çarşamba günü Eataly İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz Fulya İlkmen Sonbahar/Kış 2014-2015 koleksiyon lansmanı sayesinde biraraya geldik. O samimiyeti ve yüzünden eksik olmayan gülümsemesi markasına olan ilgimi daha da arttırdı.

Fulya İlkmen, Sonbahar/Kış 2014 – 2015 koleksiyonunda ilham aldığı şehirli kadın portresiyle, hem şıklığı hem de rahatlığı tasarımlarına taşımış. İstanbul’un kendine has rengini, şehrin gizemli büyüsünü ve ancak şehri derinden hissedenlerin görebileceği desenleri, tasarımlarıyla öne çıkaran tasarımcı, koleksiyonundaki parçalarla soyut desenleri somut hale getiriyor. Desenlerdeki can alıcı nokta ise abartıdan uzak canlı renkler.

 Kokosh Girl’ün favorileri:)

Fulya İlkmen Maybe GömlekIMG_9191

Fulya İlkmen Metallic Elbise

ERL_6498

ERL_5769

Fulya İlkmen Bustiyer

Processed with VSCOcam with hb2 preset

Sonbahar – Kış koleksiyonunda sade ama zarif bir görüntü ön planda. Koleksiyon; siyah ve mürdüm gibi ağırbaşlı renklerle, pembe ve bej gibi neşeli tonları bir araya gelmesi ile sonbaharı ve kışı tüm detaylarıyla yansıtıyor. Desenli ceketler, zarafetin deride vücut bulduğu bluzlar, çabasız şıklığı destekleyen crop top’lar, gösterişten uzak ama şık etekler, sadeliğin çekiciliğini yansıtan elbiseler Fulya İlkmen’in koleksiyonunda öne çıkıyor. Farklı desenler ve kontrastlar insanın hayatına kattığı enerjiyi vurgulamak için bir arada kullanılmış.