1- Eğer fondöten kullanacaksanız, uygulama sırasında concealerın etkisini yok etmemek için önce fonföten, ardından cocealer uygulayın.

d1fa7b84-MEDIUM-24345307.jpg

2- Concealerı göz altınıza yay çizerek değil, üçgen şeklinde uygulayın. Bu durum sadece koyu halkaları önlemekle kalmaz, ayrıca yüzünüzde lifting etkisi de yaratır.

Fullscreen-capture-9142014-123641-PM concealer

3- Göz farının göz kapaklarınıza bulaşmasını önlemek için fardan önce bir miktar concealer uygulayın.

eyeshadowprimer

4- Yüzdeki sivilceleri gizlemek için ilk önce sivilcenin üzerine temiz bir fırçayla yeşil concealer uygulayın. Ardından temiz bir kulak çubuğuyla high-coverage özelliği bulunan likit concealerı o bölgeye uygulayın. Daha sonra bir pudrayla uygulamayı bitirin.

zit

5- Daha canlı bakışlar için (özellikle iyi uyumadıysanız ya da hangoverlık söz konusuysa:) ) cilt tonunuzdan biraz daha açık olan bir concealerı göz pınarlarının olduğu bölgeye V çizerek ve kaş kemiğinizin hemen altına uygulayın. İşe yaradığını göreceksiniz.

2

6- Göz altındaki koyu halkaları gizlemek için turuncu ya da şeftali tonlarında bir concealerı yüzük parmağınızla o bölgeye uygulayın.

1000x665

7- Hangi renk concealerın ne işe yaradığını bilmek çok önemli. Yeşil concealerlar sivilce, kırmızı noktalar ve lekeleri kapatmak için idealken yukarıda da bahsettiğim gibi turuncu ve şeftali tonlarındaki concealerlar göz altındaki mor halkalar için birebir. Sarı tonlarındaki concealerlar da akşam makyajında tercih edilmeli.

essence3in1concealer_2

8- Yetersiz uyku yüzünden şişen gözleriniz için çok basit bir formül:

Elinizin üzerine bir miktar aydınlatıcı, göz kremi ve concealer alın ve üçünü yedirerek karıştırın. Ardından göz altlarınıza ve kaş kemiğinize uygulayın. Yaratacağınız bu aydınlık görünümle gözlerinizin şişliğini kimse farketmeyecek.

puffyeye

9- Concealerı uyguladıktan sonra gözünüzün altında topaklar ya da concealerdan kaynaklanan ince çizgiler oluşuyorsa bir kağıt mendilin ikinci katını ayırarak uygulamadan sonra fazlalığı hafifçe alın. İleride oluşabilecek topaklanma ve ince çizgiler sorununu böylece ortadan kaldırabilirsiniz.

creases

10- Eyeliner hatalarını concealer ile kapatabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey ucu köşeli bir fırça ve likit concealer. Her hatada tüm eyelinerı çıkarıp yeniden başlamaktan çok daha iyi bir fikir değil mi?:)

apply-concealer-to-clean-up-eyeliner

11- Rujunuzun daha belirgin olmasını ve kenarlara bulaşma derdini ortadan kaldırmak istiyorsanız ince uçlu bir fırça yardımıyla dudağınızın kenarlarına concealer uygulayın. Farkı göreceksiniz.

tumblr_inline_n0k08sAG0T1qdhj8d

12- Köprücük kemiklerini belirginleştirmek için size bir ipucu:

Fotoğraftaki gibi koyu ve açık olmak üzere iki farklı concealer ile aşağıda gördüğünüz gibi kemiklerinizi kontürleyin. Daha sonra ucu küt bir fırça ya da makyaj süngeri yardımıyla concealerı dağıtın.

collarbonecontour