Philips ThermoProtect8

Saç kurutma makinesi hepimizin evinde olmazsa olmaz diyeceğimiz bir ürün ama seçim yaparken özelliklerine bazılarımız dikkat ediyor bazılarımız ise alt tarafı saçımı kurutma makinası diye bakıyor. Aslında sağlıklı saçların sırrı hemen hemen hergün elimizden düşmeyen fön makinemizi doğru seçmemizde saklı. Ben duş sonrası kullandığımız saç kurutma makinesinin saç yapısını bozabileceği ve kırıklara yol açacağı için, özenle seçim yapmam gerektiğini düşünüyorum. Fön makinesiyle saçlarımı kuruturken en rahatsız olduğum şey ise saçlara elimle değemeyecek kadar ısınması. Bu yüksek ısıya maruz kalan saçlarımın uçları çatallaşarak  iki ya da ikiden fazla life ayrılarak hem sağlıksız bir görüntüye yol açıyor hem de bir süre sonra saçlarımdaki o parlaklık ve canlılık kalmıyor. 

Philips ThermoProtect Ionic Saç kurutma makinesi saçı aşırı ısınma riski olmadan hızlı ve etkili bir biçimde kurutan optimum bakım sıcaklığıyla donatılmış. Yani kurutma makinesinin yaydığı yüsek ısı nedeniyle saçta oluşan yıpranma sorunu bu ürünle ortadan kalkıyor. 2200W’lik bir güç ile hava akışı sağlayan makine, saçı kurutma ve şekillendirme işlemini daha hızlı ve kolay hale getiriyor.

HP8233_00-PA1-global-001Philips ThermoProtect Ionic Saç kurutma makinesi iyonik bakımı sayesinde saçlarımı kuruturken bir yandan da bakım yapmama olanak sağlıyor. Yüklü negatif iyonları statik elektriği önlerken, kırıkları ortadan kaldırıyor ve saçımın daha parlak ve canlı görünmesini sağlıyor. Yani o yeni yıkanmış ve kurutulmuş, elektriklenmiş saç görüntüsünden benim gibi rahatsız olanlar için ideal bir ürün.

IMG_3789

Altı farklı ayar, hassas ve özel şekillendirme için tam kontrol sağlayan üründe dilediğiniz hız ve ısı ayarını seçebiliyorsunuz.

Özellikle önlerini düzeltmek ya da uçlarına fırça yardımıyla şekil vermek için ideal olan ultra ince daraltıcı başlığı belirli bölgelerde hassas şekillendirme için saç akışını 11 mm’lik başlığıyla yoğunlaştırıyor.

Başına doğru kıvrımlı olan masaj yapan difüzör (vigo) ise, asimetrik tasarımı sayesinde kullanımı kolaylaştırıyor. Saç boyunca hava akışını dağıtarak saçı daha sağlıklı kurutuyor ve hacmi artırarak elektriklenmeyi azalıyor. Üstelik masaj yaparak saç köklerinin canlanmasına yardımcı oluyor. En iyi sonucu almak için başın üst kısmına ve saç diplerine yakın tutun ve difüzörün masaj yapan ince dokulu uçlarının hacmi artırmasına, kabarıklık eklemesine ve bukleleri şekillendirmesine şahit olun.

IMG_3712

Şekillendirme önerisi: Saçlarınızı havlu kullanmadan sadece ellerinizle sıkıp fazla suyunu aldıktan sonra kafanızı öne eğin ve avucunuza sıktığınız saç köpüğünü saçlarınızın uçlarından başlayıp, köklerine gelmeyecek şekilde saç boyunuza uygulayın. Sonrasında Philips ThermoProtect Ionic Saç kurutma makinesinin difüzör başlığını takarak yine uçlardan başlayarak hacimlendirerek kurutun.

IMG_3756