La Mer, cilt bakımı konusunda bu zamana kadar beni en çok heyecanlandıran ve meraklandıran bir marka. Le Meridien Etiler’de sabah kahvemizi yudumlamak ve yeni ürünleri ile tanışmak için La Mer Global Eğitim Direktörü Bay Sarantis Tsimilimis ile buluştuk.

La Mer’in çok değişik bir öyküsü var. Uzay fizikçisi Dr. Max Huber’in yüzü bir laboratuvar kazasından dolayı ciddi bir şekilde yanmış ve elastik bir deniz yosunu türünü fermentasyon süreci ile elde ettiği krem cilt görünümünü mucizevi bir şekilde değiştirmiş. O zamandan beri efsane olarak nitelendirilen ve denizin olağanüstü avantajlarından faydalanarak geliştirilen cilt bakım ve vücut ürünleri günümüzde Hollywood yıldızlarını kırmızı halıya hazırlıyor.

La-Mer

La Mer Intensive Revitalizing Mask şuan tüm dünyanın dilinde olan en iddialı ürünlerinden biri. Çevresel etkilerin ve stresin yol açtığı yaşlanma etkilerine karşı cildi koruyan ve cildinize sadece 8 dakikada etki eden deyim yerindeyse yine mucizevi bir ürün! Ozon etkisinden kaynaklanan anti-oksidan kaybını azaltıyor, hava kirliliği ve çevresel koşullara gibi dış etkilere karşı güçlü bir koruma sağlıyor, cildin doğal yenilenme sürecini harekete geçirerek anında yüksek bir enerji ile canlanmasını sağlıyor, içeriğinde bulunan esnek su yosunu özleri ile cildin elastikiyetini güçlendirip yeniden yapılandırıyor, kısacası bu maskenin marifetleri saymakla bitmiyor:)

La-Mer-Intensive-Revitalizing-Mask-2014

Greyfurt, nane, saman çiçeği ve diğer duyumsal içeriklerle duyuları hareketlendiren sakinleştirici bir uygulama imkanı sağlayan Intensive Revitalizing Mask cildin dolgunluğunu yeniden kazandırırken, güçlü bir korumayla cildin ışıltısını ortaya çıkarıyor ve sağlıklı bir görünüm veriyor. Parmaklarınızın arasına aldığınız bir miktarı önce bir koklayın ardından dairesel hareketlerle kalın bir tabaka şeklinde uygulayın. 8 dakika bekledikten sonra yıkamaya gerek kalmadan, ister mendille silerek, isterseniz de masaj yaparak dağıtabilirsiniz.

Özellikle cildin çok kuruduğu uçak seyahatlerinde, gün içerisinde cildinizi yorgun hissettiğinizde anında uygulayıp, cildi dinçleştirmek için birebir. Üstelik haftada bir kullanım gibi birşey yok, ihtiyacınız olan her zaman bu maskeyi uygulayabiliyorsunuz.

Tüm dünya ile beraber 1 Eylül’de satışa sunulan ve denizden gelen bu mucizevi ürünün 75ml fiyatı 370TL. Sevil, Harvey Nichols ve Beymen Zorlu Center’da bulabilirsiniz.

Bu aralar favorim olan 3 ürünü nasıl kullanıyorum?

Her sabah kalktığımda La Mer treatment lotion sürerek cildimi maskeye hazırlıyorum. Treatment lotion cildime uyguladığım anda pürüzsüzleştirip, nem seviyesini dengeliyor. Günlük bakım programında uygulanan bu adım, kullanacağım tüm La Mer ürünlerinin etkilerini hızlandırarak ve daha etkileyici sonuçlar almama yardımcı oluyor.

Sonrasında Intensive Revitalizing Mask’ı cildime bir tabaka halinde sürerek (göz altı dahil) 8 dakika bekliyorum. Altına treatmen lotion sürdüğüm için hafif bir karıncalanma hissediyorum ama bu tamamen normal. Hatta Bay Sarantis’in dediğine göre cildinizde ürünün çalıştığının bir göstergesi.

En son adım olarak La Mer’in gece gündüz kullanılabilen nemlendiricisini uyguluyorum ve tamamen abartısız söylüyorum ki aynaya baktığımda cildim sanki estetik yaptırmış gibi gergin, dolgun ve canlı görünüyor. 20’li yaşlardan itibaren Asya’lıların ağırlıklı olarak La Mer kullandığını düşününce ciltlerinin ne kadar güzel göründüğüne pek şaşırmamak lazım.

Ayrıca Kanyon Harves Nichols’da La Mer’in bir cilt bakım kabini bulunuyor. Eğer La Mer ürünlerinin öncelikle cildinizdeki etkisini görmek isterseniz orada cilt bakımı yaptırabilir, sonrasında dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.