Bu sıralar oldukça popüler olan Karaköy mekanları Mercedes Benz Fashion Week Istanbul ile bu kez daha da bir gündemde. Durum böyleyken Karaköy’de nerede ne var? ne yenir? ne içilir? en gözde mekanlar hangileri? Moda Haftası’na özel bir yazı hazırlamadan olmazdı! Hadi Karaköy sokaklarını beraber keşfedelim..

Karabatak

Karabatak başlı başına  Karaköy’e gitme sebeplerinizden biri olabilecek, detayları ile insanda hayranlık uyandıran Avrupalı ve bohem bir mekan. Dekorasyon dergilerinden fırlamış gibi duran Karabatak, insanın kahve içmek için illa Starbucks’a gitmek zorunda olmadığının bir kanıtı. Yolunuz 100 yıllık bir torna atölyesinin küllerinden yeni doğan bu mekana düşerse, söyleyeceğiniz bir fincan kahvenin yanında muhteşem pastlardan da tatmayı unutmayın.

Adres: Kara Mustafa Paşa Mah., Kara Ali Kaptan Sk No:7, Kemankeş/Istanbul

http://www.karabatak.com/

Telefon: 0212 243 69 93

karabatak

karabatak2

Forneria

Portekizce fırın anlamına gelen Forneria’da “taş fırından sofraya” konsepti yer alıyor. Renkli ve şık dekoruyla sıcacık bir atmosfere sahip olan mekanda günün her saati doyurucu alternatifler bulabiliyorsunuz.

Adres: Necatibey Caddesi No:38 (The Haze Hotel içi) Karaköy

http://www.thehazeistanbul.com/tr/

Telefon:0212 252 48 48

forneria

Dem Cafe

İçeriye adım attığınız anda sanki Avrupa’nın bir şehrinde gezmekten yorgun düşmüş de kendinizi bir cafede buluvermiş gibi hissediyorsunuz. Eğer bir çay tiryakisiyseniz güzel bir haberim var. Dem Cafe’de 60 farklı çay çeşidi bulabiliyorsunuz. Yani gidip de damak tadınıza uygun bir çay bulamamanız imkansız. Üstelik 60 çeşidin arasında karar vermekte zorlananlar için bir de çay koklama seansı bulunuyor:) Masanıza gelen küçük kavanozları koklayarak hoşunuza giden çayı seçebiliyorsunuz. Çayın yanında harika giden tatlıları, atıştırmalıkları ve klasik kahvaltı tabaklarını da es geçmeyelim.

Adres: Kemankeş Mahallesi Hoca Tahsin Sokak No:17 Karaköy-Beyoğlu İstanbul 

http://www.dem-istanbul.com/

Telefon:0212 293 97 92

dem cafe

dem cafe1

WOM

Adını world of mouth yani ağızdan ağıza yayılmak deyiminden alan WOM, Türk ve dünya mutfağından seçmeler sunan Karaköy’ün diğer popüler mekanlarından biri. Karaköy’ü Tophane’ye bağlayan ara sokaklardan birinde bulunan WOM ufak ama dekorasyonuyla göz dolduran gidilesi ve görülesi bir mekan.

Adres: Kemankeş Mah. Rıhtım Cad. Yuva Sok. No: 4 Karaköy / İstanbul

http://www.womkarakoy.com/

Telefon:0212 706 07 00

Wom-Karakoy

SONY DSC

OPS Café

Dilediğiniz saatte gidip açık mutfağında sağlıklı yiyecekler bulabileceğiniz, bir yandan güzel müzikler dinlerken bir yandan da Julies meinl kahvesini yudumlayabileceğiniz sıcacık bir başka mekan. Bir öğleden sonra arkadaşlarla güzel vakit geçirmek için OPS keyifli bir alternatif olabilir.

Adres: Mumhane Caddesi, Nimet Han 45/B Karaköy -Beyoğlu / İstanbul 

http://opscafekarakoy.com/

Telefon:0212 245 02 88

6

Baltazar

Et yemekleri ve burger düşkünüyseniz Baltazar favori mekanlarınızdan biri olmaya aday. Odun ateşinde pişmiş burgerlarını bir kere tattığınızda başka yerde burger yemek istemeyebilirsiniz. Casual tarzda dekore edilen Baltazar’da burger ve et yemeklerinin yanında meşhur limonatasından tadabilir, ya da lezzetli kahvelerinden yudumlayabilirsiniz.

Adres: Halit Paşa Cad./Medrese Sk No:12/A, Karaköy/İstanbul

http://www.baltazarkarakoy.com/

Telefon: 0212 243 64 42

fotoğraf-26-540x547
cafebaltazar-5

 

Bank Karaköy

Ana yemeklerinde dünya mutfağından seçmelere Türk damak tadı ile lezzetli dokunuşlar yapan Bank Karaköy’de bir de geniş bir kahvaltı menüsü bulunuyor. Hafta sonu planlarına ya da öğle molalarına dahil edilmesi gereken Avrupai, sıcak ve çok şık bir mekan.

Adres : Bankalar Caddesi 2/1, Karaköy, Beyoğlu

Telefon: 0212 249 77 00

bank

 

Nano Cafe

Duvarlarında Fransız fotoğrafçı Caroline Pochoy’un eserlerinin asılı olduğu, 6 masalı ufacık bir mekan Nano Cafe. Bir fincan kahvenin yanında lezzetli bir dilim kek yerken yan masadakilerle de sohbet edebilirsiniz:) Islak kekleri şiddetle tavsiye edilir!

Adres:Müeyyedzade Mh. Arapoğlan Sk. Serçe Çık. No:2 PK:34425 Karaköy, İstanbul.
http://www.nanokarakoy.com/

Telefon: 0212 251 4901

nano-cafe

 

mekan_nano2

Bej Karaköy

Fransız geçidinin hemen girişindeki köşede bulunan Bej Karaköy, açık mutfağı ve berjerli sohbet köşeleri ile Karaköy’ün en ünlü mekanlarından. Menüsünde günlük çorbalar, makarnalar, salatalar, dürümler ve tost çeşitleri bulunuyor. Bej Karaköy’ün pazar günleri 10.00-16.00 arasında brunch’ı diğer günlerde de 08.00-12.00 arasında kahvaltı servisi var.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mh., Fransız Gç No:11, 34425 Karaköy

Telefon: 0212 251 71 95

bej-Karakoy-ic-mekan2