Yelken egitimi4

Hep aklımın bir köşesindeydi yelken eğitimi almak. Seneler önce birkaç yelken deneyimim olmuş, tadı damağımda kalmıştı. Bumerang Deneyim Günleri sayesinde ilk adımı bu sene attım ve bir sonrakinin hayalini kuruyorum şuan.

Yelken egitimi

Hedef Yelken’in Kalamış Marina’da suda yüzen bir ofisi var:) Ekip genç, kendilerine güvenleri tam, işlerine gönül vermişler. İlk gittiğimizde ofis bildikleri teknelerinde eğitimde neler yapacağımız, ne kadar süreceği, neler öğreneceğimiz hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra 16 blogger için hazırlanan 4 eğitim yelkenine dağıldık ve rüzgarı arkamızaalarak mavi sularda keyifli birkaç saat için çıktık yola. Bu eğitimde en sevdiğim şey tamamen pratik üzerine dayalı olmasıydı. Deneyimli eğitmenimiz tekneyi kontrol ederken,  bizler yelken açmayı, kontrol etmeyi, ana yelken ve flog kullanmayı, tekneyi harekete geçirerek durdurmayı uygulamalı olarak tecrübe etmemizi sağladı. Teknenin dümenine geçerek, tüm tekneye hakim olma tecrübesi ise sizi alıp götürüyor uzaklara…

Yelkende en önemli kural ise bu işi tek kişi olarak değil, bir takım çalışması olarak görmeniz gerekiyor. “Alesta Tramola” ise çok sık duyacağınız bir soru. Hazır mısınız? Rüzgar değiştiğinde yelkenin yönünü değiştirmek için teknedeki tüm ekibin hazır olması lazım. Bu soruyu sorup, herkesten Alesta cevabını alana kadar beklemeniz gerekiyor. Kafalar eğiliyorveyelkenin yönü değişirken siz de karşı tarafa oturuyorsunuz.

Yani beyninizi sıfırlamak ve yaz kış demeden mavi sularda rüzgarla birlikte dans etmek için yelken eğitimi harika bir aktivite!

İletişim:

HedefYelken.com
TEL: 0216 336 2412
GSM: 0530 665 0019
iletisim@hedefyelken.com

Yelken egitimi 2

Yelken egitimi3

Yelken egitimi 5