Sonbahar/Kış 2014 makyaj trendleri, M.A.C Cosmetics’in dünyaca ünlü makyaj artisti Baltasar Gonzales Pinel’in sunumuyla Galatasaray’daki ’74 Venue’de tanıtıldı.

Didem Soydan, Duygu Akdeniz, Begüm Yılmaz ve Merve Büyüksaraç’ın eşlik ettiği etkinlikte Baltasar, sezonun en yeni 4 makyaj trendini keyifli bir sunumla davetlilerle paylaştı.

M.A.C-6

M.A.C-1

İlk trendin ana teması renkler. Didem Soydan’ın üzerinde uygulanan makyaja bakıp hemen karar vermeyin çünkü bu yalnızca defileler ve çekim için yapılan makyajlardan. Yeni sezonda bordolar, şarap renkleri, morlar ve daha bir çok koyu rengi görmeye hazır olun. Bordo renk rujların modasının geçmeyecek olmasına bir tek sevinen ben değilim değil mi? :) Yalnızca dudaklar değil, gözler ve elmacık kemikleri de bu renklerle sıkça buluşacak.

M.A.C-3

2. trend çizgiler. Eyeliner’ın ön planda olduğu bu trendde ister göz kapağınıza, isterseniz de Baltasar’ın Duygu Akdeniz’e uyguladığı gibi alt kirpik diplerinize uygulayacağınız renkli ya da siyah bir eyeliner ile muhteşem görünebilirsiniz. Baltasar etkinlikte mavi rengini seçti; ve yine Baltasar’a göre blue is the new black :) Aklımızın bir köşesinde bulunsun.

d.akdeniz

3. trend ışık. Doğal görünümlü bir makyajda uygulayacağınız doğru ışık hamleleri ile yüz hatlarınızı dilediğiniz gibi ön plana çıkarabilirsiniz.

M.A.C-2

4. trend doğal görünüm. Bir çok ürün kullanılarak hiç makyaj yapılmamış kadar doğal duran bir ciltte dikkat çeken tek ayrıntının kaşların olduğu bir trend! Merve Büyüksaraç’ta uygulanan bu teknik ile alınmamış gibi doğal duran kaşlar ve makyajsızmış havası yaratan bir cilt yeni sezonda çok moda olacak! Baltasar’dan başka neler öğrendik? Örneğin en doğal görünümlü makyaj için cildimizdeki tonları kullanmalıyız. Yanaklar için de kendi dudaklarınızın renginde bir allık ve eğer göz altı morluklarınız varsa mor – mavi kılcal damar tonlarındaki farları tercih etmelisiniz.

m.buyusarac

M.A.C-5