Dalgalı ya da kıvırcık saçlara sahip olanlar bilir, saçı istenilen şekilde düzleştirmek hem zor hem de yıpratıcı bir işlemdir. Saça uygulanan yüksek ısının ise saç telinin yapısının bozulmasına yol açtığını hepimiz biliyoruz. Saç bakım markası Aveda yeni Smooth Infusion serisi ile bu duruma dur diyor.

aveda

Yeni Smooth Infusion Naturally Straight şekillendirici krem, içeriğindeki organik tapyoka nişastası, organik aloe ve mısır nem kaynaklı kırılmalara karşı koruma oluştururken, buğday proteini saçı güçlendiriyor ve düzleştirme işlemi sırasında ısıya karşı saçı koruyor. Kremin diğer kimyasal düzleştiricilerden farkı, saçın içine nüfuz etmemesi ve dolayısıyla saçın doğal dengesini bozmaması. Bunun yerine saçınıza fön çektiğinizde bitkisel türevli lifler saçınızın yüzeyinde kitleyici bir katman oluşturarak saçlarınızı her gün daha düz tutmayı sağlıyor. Organik manyok kökünün yoğun nem karşısında güçlü bir bariyer oluşturması sonucu fön/düzleştirme işlemi daha kolay ve hızlı oluyor.

aveda smooth infusion

Peki Smooth Infusion Naturally Straight şekillendirici kremi kimler kullanabilir?

Buklelerini gidermeki saçlarını yatıştırmak ve pürüzsüz görünüm elde etmek isteyen, orta kalınlıklta – kalın telli ve dalgalı / kıvırcık saçlara sahip herkes kullanabiliyor. Ayrıca benim gibi boya ve balyajlı saçların kullanıma da uygun. Kullanımı ise basit: Her yıkamadan sonra bozuk para büyüklüğünde havlu ile nemi alınmış, hafif nemli saça eşit miktarda dağıtıyorsunuz. Fön çekmeden bile fön fırçası yardımıyla hafif tarayarak düzleştirdiğim saçımı aşağıda görebilirsiniz. İşte öncesi ve sonrası..

20140704-145805.jpg

Smooth Infusion Naturally Straight şekillendirici krem saçımı yıpratır mı?Şekillendirici krem saçınızı düzleştirirken onu besliyor, nemlendiriyor ve ağırlaştırmıyor. Düz, yumuşak, hafif ve pürüzsüz saçlara sahip olmanızı sağlıyor.