Clinique Superdefense SPF 20 Günlük Koruyucu Nemlendirici cildi, ilk yaşlanma belirtilerine karşı korumayı amaçlayan ve aynı zamanda gelecekte oluşabilecek yaşlanma belirtilerini önleyecek en ileri teknoloji ile formüle edilen, çok hafif yapılı bir nemlendirici. Cildin tüm ihtiyacını karşılamayı hedefleyen ve cilde çok yönlü destek sağlayan Superdefense SPF 20 Günlük Koruyucu Nemlendirici; cildi nemlendiriyor, koruyor ve onarıyor. Üstelik gün boyunca ve her gün…

Clinique_Superdefense_SPF20_Visual

Clinique’in yeni gündüz nemlendiricisi, cildin nem bariyerini güçlendirerek çevresel faktörlere karşı daha korunaklı olmasını ve cilde gün boyu yoğun nemlendirme sağlıyor. İçeriğindeki antioksidan kokteyli ve güneş koruması çizgi ve kırışık oluşumuna karşı cildi koruyor. Bu günlük koruyucu nemlendiricinin devrim yaratan hafif yapısı anında cilt tarafından emiliyor ve cilde uygulandığı andan itibaren rahatlama hissi yaratıyor. Peki bunu nasıl yapıyor derseniz:

Cildin doğal korunma mekanizması dış etkenler  ile her gün karşı karşıya kalır. Bu dış etkenler cilde zarar vererek, cildin yaşlanmasını hızlandırır. Yapılan çalışmalara göre UV ışınları cildin yaşlanmasında %80 oranında etkilidir. Cildin ihtiyaç duyduğu tüm korumayı sağlayan, yaşlanma karşıtı nemlendiricisi ileri cilt koruma teknolojisi ile üretilmiştir. Photosome, UV hasarının cilt üzerindeki etkisini azaltan bir enzimdir.  Güneş ışığı tarafından aktive edilen photosome lar UV ışınlarından elde ettikleri enerjiyi kullanarak ultraviyole ışınlarının yarattığı hasarı onarır; çizgi ve kırışık oluşumunu önler.

Clinique’in yeni gündüz nemlendiricisi , SPF 20 güneş koruması sayesinde kapsamlı UVA/UVB koruması sağlar.

GÜN BOYU SÜREN NEM DESTEĞİ

Yeni Superdefense SPF 20 Günlük Koruyucu Nemlendirici  Clinique’in en yeni teknolojileri kullanarak cildin rahat ve gün boyu neme doygun hissetmesi sağlar. Arpa ve Buğday çekirdeği  gibi bariyer güçlendirici içerikler cilt bariyerini ve dolayısıyla cildi de güçlendirerek cilde yoğun nem desteği sağlar.

Ayrıca, içeriğindeki anti-irritanlar sayesinde cildi rahatlatır. Deniz Kırbacı özü ve kafein sayesinde cildi sakinleştirir ve rahatlatır.

CİLDİNİZİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNEN KORUMA

Superdefense SPF 20 Günlük Koruyucu Nemlendirici aynı zamanda içeriğindeki C Vitamini ve E Vitamini gibi antioksidanlarla cildinizi yaşlanma karşıtı bakımına destek verir.

Kuru/Karma ve Karma/Yağlı cilt tiplerine özel iki farklı seçeneği mevcuttur.

Superdefense SPF 20 Günlük Koruyucu Nemlendirici cildin gün boyu yumuşak, rahat hissetmesini sağlar ve cildi korur. Cilt bakım rutininin ardından her sabah uygulanır.