Kadınlar olarak uğraşmamız gereken binlerce sorundan yalnızca biri Bad Hair Day… Yani hani şu ne yaparsanız yapın saçınızın istediğiniz gibi görünmediği lanetli günlerden. Aynı şampuanı kullanıp, her zamanki bakımınızı uyguluyorsunuz ama saçınız bir türlü daha önceki gibi olmuyor mu? Ya da çok acil yetişmeniz gereken bir yer var ama saçlarınızı yıkamadan sizi dışarı çıkarabilmeleri için ancak dünyaya bir meteorun mu yaklaşması gerekiyor? Panik yok! Hemen umutsuzluğa kapılmayın ve şimdi size vereceğim ipuçlarına kulak verin.

katy-perry-last-friday-night-night-2

1- Eğer yıkayamıyorsan kamufle et:

Saç bandı ya da bir eşarp ile saçlarının büyük çoğunluğunu gizleyebilir ve çok da şık olabilirsin. Tıpkı Cara’nın Dolce&Gabbana eşarbı ile olduğu gibi!

dolcegabbana

2- Kuru Şampuan:

Saç diplerine uygalayacağın talk pudrası, kuru şampuan ya da hacim veren saç pudralarıyla yağlı ya da sönük saç derdinden kurtulman yaklaşık olarak 15 saniyeni alıyor. Eh, bu süre oldukça makul değil mi?

dry shampoo

powder

3- Düzleştiricilerden uzak durun:

Yağlı saçlarınızı iki adet ısınmış demir parçasının arasına koymak, saçınıza yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri! Oluşacak kötü kokuyu geçtim, saçınızı yakmak için yalnızca alevlere ihtiyacınızın olmadığını anlayacaksınız. Yağlı saçlarla düzleştiriciden uzak durun!

hair straight

4- Çabuk yıkama:

Banyo yapıp ardından hazırlanacak kadar vaktiniz yok ve saçlarınızın derhal yıkanması mı gerekiyor? Saçlarınızın ön kısımlarını şampuanla lavaboda çabucak yıkayın ve kurutun. Yalnızca 5 dakikanızı alacak. Kulağa tembel işi mi geliyor? Kimin umrunda? Güzellik için her yol mübah!

5- Islak görünüm:

Elinizin altında ne pudra, ne bir bant ne de şampuan var ve aynaya bakmak için bile vaktiniz yok. Saçlarınızı ıslatıp arkaya doğru tarayın ve sanki seksi ıslak görünüm modasını 3 dakika önce keşfetmiş gibi cool olun. Şşşş, farketmeyecekler bile.

6-Dağınık topuz:

Dağınık topuz modasını henüz duymamışlar varsa Google’da araştırmaları için yalnızca 2 dakikaları var. Konumuza dönecek olursak… Bu salaş görünümü saçımızı taramaya bile üşendiğimiz günlerde tabii ki lehimize çevireceğimiz kızlar! Arkada bir kaç tokayla aynaya dahi bakmadan yapacağınız dağınık bir topuzu salaş kıyafetlerle tamamlayarak “Bohem doğulmaz, olunur” mesajını herkese yaymaya hazırsınız.

messy bun

7- Eller havaya!

Saçına ne kadar çok dokunursan, yağlanmasını o kadar hızlandıracağını biliyor muydun? Saçına bir kez istediğin şekli vermeyi başarabildiysen sakin ol ve o tarağı derhal yerine bırak ve saçlarına bir daha dokunma.

Bad hair day

8- At kuyruğu:

Şükürler olsun ki at kuyruğu modası geçerliliğini her zaman koruyor. Saçların ister yağlı, ister bir türlü şekil almıyor olsun; arkadan sımsıkı yapacağın bir at kuyruğu, güzel bir makyaj ve VOILA!

kim kardashian

9- Deniz tuzu spreyi:

Eğer saçların cansız ve sönük görünüyorsa, saçlarında deniz tuzu spreyi ile sörf dalgaları oluşturmaya ne dersin? Üstelik yağlı görünümü ortadan kaldırır; saçların temiz ve hacimli görünmesini sağlar. Benim önerim ise Toni&Guy Sea Salt Texturising Spray.

salt hair