Saç kayıplarını geciktirmek ve kontrol etmek amacıyla saç ve saç derisi sorunları yaşayan kişilere özel yardım programları sunan Akademi Saç Terapi, özel analizler sonucunda kişiye özel programlar oluşturan Türkiye’nin tek ‘trikoloji’ merkezi.  Farklı ürün grupları oluşturarak kişinin en etkili çözümü almasını sağlayan Akademi Saç Terapi, trikolojik olarak formüle edilmiş, deri altına kadar inen, nano moleküler yapıya sahip, saçı kökünden itibaren onarma ve yapılandırma özelliğine sahip ürünlerle saç bakımı yapıyor.

Konu saç bakımı olunca bilirsiniz hemen ilgimi çekiyor. Akademi Saç Terapi merkezini öyle bir kuaför salonu gibi düşünmeyin. Trikolog’lar saç sorunumu dinleyip, ihtiyacım olan bakım karışımlarını hazırladıktan sonra tek kişilik odalardan birine aldılar.  Ölçü kaplarında saç bakım maskem geldi ve en keyifli kısım o zaman başladı. 20 dakikalık terapi seanslarının en güzel yanı bakımın özel bir masajla birlikte yapılması. Merkezden çıktığınızda sadece saçlarınız değil, kafanızda rahatlıyor:) Hafif bir masaj ile tüm maske saç uçlarıma yedirildikten sonra sıra saç derisine geldi. O kullandıkları mentollü sıvı ile saç derimin nefes aldığını hissettim diyebilirim.

Processed with VSCOcam with m5 preset

Akademi Saç Terapi Merkezi, erkek ve kadın tipi saç kaybı, genel saç seyrelmesi, saç dökülmesi, aşırı yağlanma ve kaşıntı, kepeklenme ve pullanma, saç kıran, saçta kuruma, cansızlık gibi saç ve saç derisi problemlerinin tümüne çözüm bulabiliyor ya da sadece benim gibi bakım yaptırarak ipek gibi saçlara sahip olabiliyorsunuz.

Türkiye’nin tek Trikoloji Merkezi dedik, peki nedir bu trikoloji?

‘Trikoloji’ saç ve saç derisi ile ilgili sorunların teşhisinde ve çözümünde uygulanan bilimsel yöntemler bütünüdür. Trikoloji uygulaması özellikle hassas, yağlı, kepekli ve kaşıntılı ciltlerde ve cansız saçlarda büyük etki gösteriyor. Mat, sönük, cansız saçları canlandıran saç detoksu, faydası klinik çalışmalarla kanıtlanmış kozmetik solüsyonlarla gerçekleştiriliyor ve kullanılan ürünler saç derisinde kepek ve hassasiyete sebep olan bakteri ve mantar oluşumunu önlüyor.

Mim Kemal Öke Cad. Hayret Apt. No:9 D:3 Nişantaşı
Telefon: 90 (212) 248 5351