Geçtiğimiz hafta 21.yy’ın en önemli modacılarından biri olan Karl Lagerfeld’in erkek ve kadın parfümlerinin tanıtımı için Zorlu Center’daki Harvey Nichols mağazasındaydık. Parfümler modacının ikonik çizgisinden ilham alınarak yaratılmış. Hem şişelerinin tasarımları hem de kokuları bir harika! Sonuç olarak bir işin için Karl Lagerfeld varsa, başarısız olma ihtimali tabii ki yok:)

Processed with VSCOcam with c2 preset

Kadınlar için hazırladığı parfümde, kreatörleri Serge Majoullier ve Christine Nagel’le ortak çalışan Lagerfeld, çiçek notalarına bolca yer vermiş. Limon, şeftali manolya ve gül özlerinin yer aldığı parfüm alt notalarında lavanta, misk ve amber ile birleştiriliyor.

Lagerlfeld parfümlerin stili tamamlayacak en önemli unsur olduğunu şöyle vurguluyor; Günümüzde moda artık sadece kıyafetlerden ibaret değil. Bir marka olmak için parfümlerin de ayrı bir yeri var. Kusursuz bir görünüm için parfüm, en az kıyafetler kadar önemli. Ne kadar güzel giyinirseniz, iyi kokmadıktan sonra bunun hiç bir önemi yok…” 

Karl_Atmosphere visual 3

Erkek kokusu için de parfüm kreatörü Christophe Hérault’la çalışan Lagerfeld, odun notalarına bolca yer vermiş. Aromatik kokusuyla üst notalarında mandalina ve lavanta; orta notalarında elma ve menekşe yaprakları; alt notalarında ise sandal ağacı ve amber ile her yaşa uygun ve özgün bir konu sunuyor.

Karl_Atmosphere visual 4

 KARL LAGERFELD FOR WOMEN 85ml EDP 271 TL, 45 ml EDP 188 TL

KARL LAGERFELD FOR MEN 100ml EDT 230 TL, 50 ml EDT 176 TL