Tatil planlarını yapmaya başladınız mı? Ben şimdiden ayaklarımın altında kumları hissederken kulağıma gelen dalga seslerini düşünüp mutlu olmaya başladım bile:) Madem aylardır beklediğimiz sıcacık yaz günlerine bu kadar az kaldı, Hilton Dalaman rezervasyonu yapıldı, sıra artık alışverişte. Yaza hazırlanırken dolabınızda, çekmecenizde, çantanızda bulunması gerekenlerle ilgili küçük bir liste yaptım; siz ister yanına tik atın, ister üzerini çizin ama listeye mutlaka bir göz atın.

on the beach

Yaz denilince ilk önce aklına rengarenk bikini ve mayolar gelenler el kaldırsııııın!

Bikiniler hakkında pek bir şey söylemeye gerek yok. Önce bir bakarsın, sonra kendini sıcacık kumların üzerinde o bikiniyle güneşlenirken hayal edersin, baktın o hayal çok hoşuna gitti, satın alırsın:) İşte benim seçimlerim:

Bikini ve mayoların tamamlayıcısı olan cover up‘ları es geçersek olmaz!vs coverup

tory burch

ralph lauren

İster spor, ister klasik olsun, güneş gözlüğü her tarz için vazgeçilmez bir aksesuar. Yani istediğiniz kadar iyi giyindiğinizi düşünün, stilinizi bir güneş gözlüğü ile tamamlamadıysanız bir şeyler eksik demektir.

Aynı zamanda göz sağlığınıza ve güneş gözlüğünün kalitesi konusunda titiz davranıyorsanız doğru güneş gözlüğü seçimi ile ilgili bir yazı burada sizi bekliyor.

Konu aksesuara gelmişken plaj çantalarına geçelim…

Evet kumların üzerinde güneşlenmek filan dedik ama güneşten de korunmak gerektiğini unutmuyoruz. İster bronzlaşmak için saatlerce güneşin altında yatmayı, isterseniz de şemsiyenin altından bir an bile çıkmamayı planlayın, güneş kremi şart. Üstelik yalnızca yazın değil, kışın da kullanmamız gereken ürünlerin başında geliyor.

Peki ya ayaklar? Tüm bir yıl boyunca kapalı kalan ayakları özgür bırakmanın tam zamanı:) İster tiril tiril bir elbise, ister bir şort, isterse  jean olsun, stilinizi çeşit çeşit sandalet ve terlik modelleriyle tamamlayabilirsiniz.

Birazcık da teknoloji? Telefonunuz için yazın enerjik ruhuna uygun cep telefonu kılıflarından siz en çok hangisini beğendiniz?:)

Tatil telaşında hazırlıklarınızı yaparken ürünlerin fiyatlarını karşılaştırmayı tercih ediyorsanız Alve tam aradığınız yer olabilir. Benim çok sık kullandığım ve binlerce ürünün fiyatını kıyaslama olanağı sağlayan Alve‘de istediğiniz ürünü aratın ve nerede, ne kadara satılıyormuş öğrenin. Yani mağaza mağaza dolaşmaktansa aradığınız ürünün en iyi fiyatı neredeymiş Alve sayesinde bulabiliyorsunuz.

Güneşin bol bol tadını çıkarın! İyi tatiller…