18martphilips_blogger_2-3Philips Lumea ile 2. haftayı geride bıraktım. Deneyimime dayanarak rahatlıkla söyleyebilirim ki bu kadarını ben bile beklemiyordum:) İnsanın kendi evinin konforunda, kahvesini alıp bir yandan lazer yapabilmesi gerçekten muhteşem.

Günlüğümün ikinci bölümünde sizden gelen bazı soruları yanıtlayacağım. Bir çoğunuzdan acı ya da tahriş olup olmadığına dair sorular aldım. Acı var mı acı? Hemen cevaplıyorum:) Öncelikle en yüksek kademe olan 5. seviyede uygulama yapmama rağmen, cildimin çok ince olan kısımları dışında neredeyse hiç acı hissetmediğimi söyleyebilirim. Üstelik önceleri lazer merkezine gittiğimde cildimde oluşan kızarıklık ve benek benek olma sorununu Lumea ile hiç yaşamadım. Benim cildim çok hassas, hemen kızarıyorum gibi yorumların geleceğini düşünerek Lumea’yı akşam kullanmanızı öneririm. Böylece sabaha kadar oluşabilecek tahriş sabah kalktığınızda yok olacaktır. Ayrıca Philips’in de bir önerisi var: Lumea’ya alışmak için uygulama yapmayı düşündüğünüz bölge etrafında, tavsiye edilen en düşük ışık ayarını kullanarak test ışık atımları yapabilirsiniz. Bu mini test işlemini geçtikten sonra ışık ayarını arttırabilirsiniz.

Sizlerden aldığım bir diğer soru ise “Ne kadar zamanda sonuç alırım?” oldu. Yapılan çalışmalar; iki ay boyunca, iki haftada bir gerçekleştirilen yalnızca dört uygulamadan sonra tüylerin yüzde 80’in üzerinde azaldığı yönünde. 4. haftamı sabırsızlıkla bekliyorum!:)

Tüylerin yeniden uzamasını önlemek için Yoğun Darbeli Işık (IPL) teknolojisini kullanan Lumea’nın, diğer IPL teknolojili cihazlardan farklı olarak, geniş yüzeyler için daha büyük bir uygulama başlığı bulunuyor. Yani her iki bacak için yalnızca 15 dakikalık bir uygulama ile etkili sonuçlar elde edilebiliyorsunuz. Geliştirilmiş pil ömrü, ürünün tekrar şarj edilmesine gerek kalmadan, tek bir uygulama ile tüm vücutta ve yüzde kullanılmasını sağlıyor. Test edildi ve onaylandı. Gerçekten arada şarj etmeye gerek kalmadan şarjı tüm vücuda yetiyor. Yeniden belirtmekte fayda var, yüz ve diğer hassas bölgelerde kullanım için özel olarak tasarlanmış ekstra güvenlik özelliklerine sahip hassas bir başlık da içeriyor.

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de “Ürünü aldıktan sonra ekstra bir harcama yapmamıza gerek var mı?” Hayır. Yedek lambaya gerek duymadan, 100.000 ışık darbeli uzun bir lamba ömrüne sahip olan Philips Lumea Precision Plus, yeni bir yedek lamba gerektirmeden, cihazın en az 5 yıl boyunca kullanılabilmesine olanak tanıyor. Yani Lumea’yı aldıktan sonra ek masraf derdi olmuyor. Ayrıca uygulama öncesi jel ya da krem de kullanmıyorsunuz.

Yeni Philips Lumea Precision Plus‘ın fiyatı: 1.499,90 TL

Mini notlar:

*Lazer yapacağınız bölgeyi açık renk bir kalemle parçalara bölerseniz atış yapmayı kaçırdığınız yerler oldukça aza iniyor.

*Philips Lumea da kızıl, açık sarışın/beyaz/gri tüyler için ve çok koyu ciltler için uygun DEĞİL.

Bir takipçimden gelen yorum beni çok sevindirdi. Hayatı kolaylaştıran bir ürünü deneyimlemek harika!
meltemcim senle konustugumun ertesi gunu aldim bende :) ilk seansi yaptim ve cidden basarili, tum kiz arkadaslarimada mucizevi alet die tavsiye ediyorum, mutlaka alin baskisi yapiyorum :))
Sizlerin de yorumlarınızı duymak için sabırsızlanıyorum..