kocta yeni ay

KOÇ BURCUNDA YENİ AY (30 Mart 2014)

9 derece Koç burcunda saat 21:48’de gerçekleşecek bu yeni ayın 2014 yılına katacağı anlamlar oldukça fazla. Hepimiz, hayatımızda yeniliklere yer açmak, kendimiz için iyi olana karar vermek, bizi büyütmeyen, kişiliğimize zenginlik katmayan, kısacası durduğumuz yerde saymamıza neden olan her türlü unsurla vedalaşmayı cesaretle denemeliyiz.  Koç Burcu’nun cesur, gözüpek, savaşçı, lider, güdüsel, çocuksu enerjisi  Yeni ayın tetikleyici ana teması “CESARETLE YENİLİĞİ KABULLENME” vurgusunu destekleyecek.

Yenilenmenin müjdecisi  Mart ayı, yeni ay’ın getireceği farkındalıkları, kökten arınma vurgusunu daha hızla hayatımıza dahil edebileceğimizi  ifade ediyor. Öncü burçlardaki gezegenlerin de enerjisini açığa çıkaracak bu dönemde artık başlayan olaylara, “dur” demenin mümkün olmadığını kolayca fark edebileceğiz. Bu nedenle arabanın süratini kontrol edemeyeceğimiz bir seviyeye çıkarmadan önce son bir kez daha iyi düşünerek “start” çizgisindeki yerimizi almalıyız.

YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE YENİ AY:

Yükselen Koç: İkili ilişkilerin ayın ışığı altında yeniden gözden geçirilme zamanı. Zira dört yıldan beri, evlilik, ortaklık mevcut düzeni aniden değiştirme gücüne sahip Uranüs’ün etkisi altında. Bu dönemde  Mars’ında Terazi burcunda yer alması, ilişkilerdeki sürtüşmelere, fikir ayrılıklarına adaletli bir şekilde son verilmesi gerektiğinin vurgusunu arttırabilir. Aynı zamanda yeni ayda yeni bir ilişki ya da ortaklık teklifiyle karşılaşabilirsiniz. Ama bu dönemi heyecana kapılmadan dinginlik içinde yönetmeli, kendiniz için neyin iyi neyin kötü sonuçlar doğurabileceğine karar vererek ilerlemelisiniz. İlişkileri adil bir biçimde sonlandırıp yenilere yelken açmak öncelikleriniz arasında olmalıdır.

Yükselen Boğa: Bilinçaltınızdaki uyanış sizi fark etmeden huzursuz kılabilir. İçinizdeki kıpırtıları coşkuyla dışa vurmak eğiliminde olabilirsiniz. Özellikle, iş ortamınız ve altınızdaki çalışanların size yansıttıkları sorunlar yine sizin zihninizdeki süzgeçte geçerek çözüme kavuşabilir. Dolayısıyla hayatınızdaki en önemli konu olan güven temasını sabit hareket ederek, koruyamayacağınızı hissedebilirsiniz. Değişimlerin her zaman tehlikeli olabileceğini aklınızdan çıkarmanın tam zamanı. Kendinize olan güveniniz içinde bulunduğunuz şartları başarıyla yönetmeye yetecektir.

Yükselen İkizler: Doğuştan sahip olduğunuz iletişim gücünüzü, pratik zekanızı arkadaşlıklar, sosyal çevreyle kurduğunuz ilişkilerde ortaya koyma zamanı. Yeni fikirleri, gelecekle ilgili ümitlerinizi gruplarla paylaşabilir, bir yandan  da çocuklar ve değer verdiğiniz kişiyle iletişiminize farklı bir boyut kazandırma zamanının geldiğini fark edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, fikirlerinizi paylaşırken, konudan konuya atlamamalı, iletişimin monolog değil diyalog şeklinde ilerlediğini kontrol etmek olacaktır. Zira siz heyecanla ve aceleyle konuşurken karşınızdakilerin yorumun ve taleplerini gözden kaçırabilirsiniz. Bu dönem gruplar içinde yeni projeleri başlatmak için ışığı yakma zamanıdır.

Yükselen Yengeçler: Temmuzdan beri hayatınızdaki fırsatları büyüten, size bolluk ve bereket taşıyan Jüpiterin sevgi dolu enerjisini, kariyer hayatınızda görünür biçimde ortaya çıkarmak için bu yeni ay dönemini akılcı kararlarla bir fırsata çevirebilirsiniz. Diğer taraftan evlilik, ortalıklar, iş ortamınız kısacası yaşantınızın temel dinamiklerinde bir bahar temizliği yapma isteğiyle yanıp tutuşabilirsiniz. Mars’ında Terazide Retro hareketini unutmadan bu köklü değişimler için acele etmeden harekete geçmek,  vakti nakte çevirmek adına uygun bir zaman olabilir.

Yükselen Aslanlar: Uluslararası ilişkiler, yeni konular, felsefeler, yeni tanışacağınız yabancılar sizi fikren ve ruhen destekleyebilir. Bu fırsatları değerlendirmek için hızlı karar vermeniz gerekebilir. Zira postacı kapıyı her zaman iki defa çalmayacaktır. Jüpiter gezegeninin Temmuz ayında sizi bir yıl süreyle ziyaret edeceğini aklınızın bir köşesine yazarsanız, yaz aylarında ön plana çıkarabileceğiniz pek çok güzel konuyu şimdiden akademik düzeyde kurgulayabilirsiniz. Eğitim, öğretim konuları yaşama farklı bir pencereden bakmanızı tetikleyecektir. Uzak diyarlardan gelebilecek yeni kişiler hayatınızı değiştirebilir.

Yükselen Başaklar: Ortak paylaşımlar, borç ve kredi konularında yeni kararlar alma arifesinde olabilirsiniz. Öncü elementteki gezegenlerin yoğunluğu ve birbirleriyle olan başkaldırıcı ilişkileri nedeniyle kararlarınızı derin bir süzgeçten geçirmenizde büyük yarar var. Kişisel gelirinizi destekleyecek gerek ailevi paylaşımlar gerekse farklı kişilerle yeni projelere dahi olma gündeminizde olabilir. Gelir gider dengenizi gözden geçirerek yeni oluşumların sizi destekleyeceğinizi düşünebilirsiniz. Ayrıca ruhsal konular, spiritüel değerler aniden ilgi alanınıza girebilir. Ya da partnerınızla hayatın mistik yönünü keşfe çıkıp, derin konulara dalabilirsiniz.

Yükselen Teraziler: İlişkilerde denge arayışı ve dengeyi oluşturmak için gerekli unsurların tespiti yeni ay konunuz olmalıdır. Zira sizi üzen, yoran, huzursuz eden her türlü ilişki kalıbına tam da “dur” demeniz gereken bir süreç yaşıyor olabilirsiniz. Aralık ayından beri sizi zorlayan ilişkilerin olumsuz yönlerinden kurtulmak için güçlü bir farkındalık zamanındasınız. Gerekirse hukuk yolunu kullanarak barışçıl çözümleri hızlıca hayatınıza dahil edebilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz kişi ya da iş ortağınızla sürdürdüğünüz ilişkinin olumsuz yönlerini masaya yatırabilir, aksayan tarafları çözüme kavuşturabilirsiniz. Diğer taraftan hayatınıza yeni bir ilişki sokmak isteyecek ve bunu koçun tükenmez enerjisiyle şekillendirmek isteyeceksiniz.

Yükselen Akrepler: Çalışma ortamınız ve gündelik hayatınızda yeni dinamiklerle hareket etmek için oldukça uygun bir zaman. Çalıştığınız ortamda size sunulan sürprizleri, heyecanlı diyalogları kendinizi yenilemek için güzel bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. Yapabileceğiniz iş değişikliği başta sizi şaşırtsa da sonrasında doğru bir adım attığınıza karar verebilirsiniz. Sağlık konuları bu dönemde gündeminizi meşgul edebilir. Dolayısıyla stres kaynaklı başağrılarına dikkat etmelisiniz. Ruhunuzu dinlendirecek, uzun yürüyüşler, meditasyon çalışmaları bu dönemde size iyi gelecektir.  Ruhunuzu yoran gürültülü ortamlardan kaçınmalı, sakin ve huzurun olduğu mekanları tercih etmelisiniz.

Yükselen Yaylar: Yeni ayın coşku dolu keyfini, çocuklar hobiler, yaratıcılık ve aşk hayatınızda hissedeceğiniz sizin içi güzel bir dönem. Çocuklarla eğlenceli vakit geçirmek, birlikte bol bol açık havada gezintiye çıkıp, program yapmak ruhunuza iyi gelecektir. Tabii çocuğu olmayanlar bu keyfi sevgili ya da eşleriyle gerçekleştirebilirler. Baharın uyanışını iliklerimize kadar hissettiğimiz bu dönemde sevdiğiniz kişiye yeniden aşık olabilir ya da kalbinizde yepyeni birine yer açmayı isteyebilirsiniz. Ayrıca yaratıcı bir hobi yaşantınıza dahil olabilir.

Yükselen Oğlaklar: Hayatı daima kendi prensipleriyle yaşamak isteyen Oğlaklar, ev ve kariyer çizgisinde yeni bir sistem arayışı içinde olabilirler. Kariyerlerindeki yenilenme süreci, farklı ilişkilerin getirdiği sonuçlar yeni atlımlar yapmalarına imkan tanıyacaktır. Ezelden beri çok önem verdikleri, statü ve kimliklerini verecekleri cesaretli kararlarla daha üst seviyeye rahatlıkla çıkarabilirler. Tek yapacakları tereddüt etmeden yenilikleri hayatlarına dahil etmek ve sorumluluklarını zorunlulukla değil keyifle yerine getirmek olacaktır. Bunu başarabildikleri takdirde istedikleri tüm kapılar kendilerine açılacaktır.

Yükselen Kovalar:  Yen ay, kovaların, eğitim, iletişim, yetenekler, kardeşler,  yakın çevreyle ilişkiler ve kısa yolculuklar alanını etkileyecek. Bu dönemde sahip olduğunuz yetenekleri daha etkili bir biçimde ifade etme gereği duyabilir ya da eğitmenlik ruhunuzu harekete geçirebilirsiniz. Öğrenme ve öğretmek sizin için itici bir güç olacaktır. Zihninizi aşırı yormadan parlak fikirler ortaya atabilir bunları kısa sürede hayata geçirmek isteyebilirsiniz. Diğer yandan kardeşler ve yakın çevrenizle kurduğunuz diyaloglarda daha çözüm odaklı olmak isteyebilirsiniz. Kısa yolculuklarınıza dikkat etmeli ani kararla hareket etmekten kaçınmalısınız.

Yükselen Balıklar: Para ve kazanç alanınızı etkileyecek yeni ay, size bu konularla ilgili daha kararlı ve dirençli bir şekilde hareket etme enerjisi taşıyabilir. Yeni kazanç kapıları konusunda farkındalık yaşayabilir, daha istek ve yüksek öz güvenle atılımlara girişebilirsiniz. Yeteneklerinizi de keşfettiğiniz bu dönem size zengin bir çeşitlilik sunacaktır. Bu alandaki kazanımlarınızın her zaman yanınıza kar kalacağını sakın unutmayın. Kararlı, aktif ve dinamik yapı sizi desteklese de aceleci kararlar almaktan kaçınmalı, güven ortamından yoksun iş birliklerini hayatınıza en azından Mayıs sonuna kadar dahil etmemelisiniz. Güvenli bir gelecek için “acele işe şeytan karışır” sözü bu dönemde kulağınıza küpe olmalıdır.

Sevgiyle Kalın,

Nigar Bostan

İletişim: nigar@kokoshgirl.com

Yazılı basın, mobilya, tekstil , gıda ve çeviri gibi pek çok farklı sektörde halkla ilişkiler ve tanıtım faaliyetlerinde uzun yıllar çalıştıktan sonra yolu tesadüfen astroloji ile kesişti. 3S ( Soul Search School / Meltem Tolunay Sözübir) astroloji okulunun iki yıllık Temel ve İleri Seviye Eğitimi’ni tamamlayarak, hocası Naz Bayatlı’nın kanatları altında Temel Seviye Dersi eğitmenliğine başladı. Kendisinden aldığı klasik astroloji eğitimine devam eden Nigar Bostan, hobi olarak başladığı astrolojiyi, profesyonel olarak hayatına kattı.