21 Mart tarihi astrolojide “Yeni Yıl” olarak kabul edilir.

12 ay Zodyak kuşağını dolaşan Güneş, yorgun ama mutlu ve huzurlu kimliğini Balık burcunun duygu yüklü romantik, sezgisel dünyasında olgunlaştırıp, 21 Mart’ta çocuksu dürtüsel, enerjik, doğuştan lider, cesur, atılgan, yaratıcı, savaşçı özellikler taşıyan, ateş grubunun öncü ve haşarı çocuğu Koç enerjisinde yepyeni bir yolculuğa çıkar.

ekinoksss

Bu dönem aynı zamanda Bahar Ekinoks’unun başlangıcını müjdeler. Kışın üzerimizdeki etkisi, yeşeren ağaçlar, ısınan hava, kısacası canlanan doğayla beraber kaybolur. Bizim de hem fiziksel, hem ruhsal yenilenme zamanımızdır. İçimizdeki sıkıntılardan kurtulmak ve ruhsal zenginliğimizi korumak adına önce aynaya baktığımızda “mutlu ben”i yakalamak için gerekli hazırlıkları yapmak gerekir.  Vücudunuzu bakıma alırken, dengeli beslenmenin önemi ve sağlıklı yaşamın kurallarıyla siz de içinizdeki “Baharı” harekete geçirin. Yapmanız gereken ne varsa “şimdi” halledin ileriye ötelemeyin. Zira yüksek tempolu geçecek Nisan ayında  kendinize vakit ayırmayı zorlaştıracak. Bu dönemde ahenk ve uyumla yaşamak isteyenler, Bahar temizliğini tepeden tırnağa hissedenler olacaktır.

ilkbahar2

Koç Burcunu yöneten gezegen Mars (Ares), her zaman enerjimizi körükleyen, bize canlılık ve dinamizm kazandıran yönünü maalesef bu sene gerektiği gibi kullanamıyor. Zira iki yılda bir Retro harekete geçen bu savaşçı gezegen, 2014’un ilk 7 ayı son derece düşük bir enerjiyle, ilişkilerimizi etkiliyor. Özellikle öncü burçlarda doğanlar (koç, terazi, yengeç, oğlak) bu durumu daha çok hissediyorlar. Zaman zaman yorgunluk, bıkkınlık, kararsızlık ve gereksiz tartışmaların ortasında kalmak 20 Mayıs’a kadar gündemimizde olacak. Bu dönemde sakin ve dingin kalmak büyük başarı! Karşımızdakilere verdiğimiz değerin aslında kendimize verdiğimizle paralel olduğunu asla aklımızdan çıkarmamalıyız. Bahar döneminde ruh ve bedenimizi zenginleştiren her şey, çevremizle kurduğumuz ilişkilere ayna gibi yansıyacak.

ilkbahar

Evrenin, eski bir simya sembolü  “Uroboros” un (kendi kuyruğunu yiyen yılan) güzel ifade ettiği gibi, maddeyle, maneviyatı birbirinden ayırt etmeden döngüsel bir dengeyle kullandığını aklımızın bir köşesine yerleştirmekte fayda var. Denge arayan evreni destekleyen bireyler, Astroloji’nin yeni yılını mutlulukla kutlayacaklar.

Ayrıca 30 Mart’ta gerçekleşecek Koç Burcu’ndaki Yeni Ay da bu sene pek çok şeyin değişeceğini adeta bize müjdeleyecek.

Hayatınızdaki yenilerin, sizlere her zaman mutluluk, sağlık ve neşe getirmesini dilerim.

Sevgiyle kalın,

Nigar Bostan
İletişim: nigar@kokoshgirl.com