Mango dün gece 2014 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdiği muhteşem bir defileyle tanıttı. Kokosh Girl olarak ben de işin mutfağına girerek defile backstage’indeki yerimi aldım:)

Mango

Her sezon için düzenlenen defilelerde olduğu gibi bu yıl da sürprizlerle dolu bir gece hazırlayan ünlü İspanyol moda markası Mango’nun bu sezon için onur konuğu, Amerikalı model Ashley Smith’ti.

Mango3

Mango2

Mango1

Koreografisini Öner Evez’in üstlendiği defilede Didem Soydan, Anja Cihoric gibi podyum dünyasının ünlü mankenleri MANGO podyumunda 2014 İlkbahar – Yaz koleksiyonunu  tanıttılar.

Koleksiyonla ilgili izlenimlerine gelecek olursak eğer Mango yaz sezonunda temel ilkesini gündelik tarz olarak belirlemiş. Hem bir öz arayışında olan, hem de spor trendini yansıtan parçalar açık bir şekilde 90’lara dönüşe işaret ediyordu. Bu tasarımlar da söz konusu dönemin bireyselliği ile basitlik ve rahatlık anlayışını ortaya koyuyor. 90’ların etkisi aynı zamanda tamamen beyaz ve nötr renklerle zıtlık oluşturan son derece vurucu tasarımlarda da görülüyordu. Bu tasarımlardaki şekiller de yeni açılı kesimlere dönüşüyorlar. Beli açık bluzlar, yüksek bel pantolonlar ve küçük kazaklar… Mango’yla bu sezon geçmişe ufak bir yolculuğa hazır olun!

photo

Lafı çok da uzatmadan fotoğrafçı Sarper Kesim‘in Kokosh Girl okuyucuları için defilede ve backstage’de çektiği fotoğraflarla sizleri başbaşa bırakıyorum:)