İliklerime kadar soğuğu hissettiğim şu günlerde, İlkbahar-Yaz koleksiyonlarını görmek içimi ısıtıyor.

photo

Stefanel Nişantaşı mağazasında gerçekleşen lansmanda Stefanel’ın kızı Eleonora da oradaydı. Sıcak ve sempatik tavırlarıyla Eleonora’yı yakalamışken gelecek senenin modası hakkında ufak tüyolar da aldım. Chunky olarak bilinen trend için şimdiden kendinizi hazırlayın:)

stefanel

Hadi gelin koleksiyona daha yakından bakalım. Stefanel,  yeni koleksiyonunda havalı, şık ve kozmopolit kadına hitab ediyor. Bu sezon rahat ruh halini vurgulayan yumuşak siluetli “zamansız” kıyafetlere yer verilmiş. Doğrusal ve modern formlu konseptler, bu şık ve hazırlıksız görünüşlere hayat veren temel parçaları yaratıyor.

Örgüler, Stefanel koleksiyonun önemli parçasını oluşturuyor. Formsuz ve kolay giysiler yaratan battal boy ve kutu gibi kesimler, balıkçı süveterleri, örgülü ve kareli montlar, çizgili kumaşlar, geometrik jakarlar, baskılı örgüler bu sezon, farklı desenler, iplikler ve renkler ile eşleştiriliyor.

Yumuşak siluetler ile yürüyüş pantolonları, gömlek elbiseler ile akışkan ceketlerin, kareli kabanlar ve trençkotlar ile siyah-beyaz kumaşların, hafif ipek gömlekler ile giyilen uzun elbiselerin ve uzun eteklerin birlikteliğini görebilirsiniz.

Stefanel 2014 İlkbahar-Yaz Koleksiyonunda, aksesuarlar ise görünümleri tamamlayarak Stefanel kadının tavrını daha da açık ortaya çıkarıyor. Clutch’lar, büyük el çantaları ve sırt çantaları, koleksiyonun desenleri veya değerli jakar, deri veya örgü detayları ile geliyor. Koleksiyonun ayakkabıları ise spor-şık bir ruhu yansıtıyor. Her giysiye parlak bir dokunuş için koleksiyonun renklerinde ahşap, rafya, cam ve reçine gibi doğal materyallerden İtalya’da üretilmiş takılara özel olarak odaklanılıyor.