DAMAT “Şıklığın şifresi” temalı 2013-14 Sonbahar/Kış koleksiyonu ile geçmişten geleceğe iz bırakmak için oluşturduğu “4A13A20” şifresini, sezondaki her tasarımın saklı bir köşesine iliştirerek, sürprizli bir karşılaşmaya davet ediyor. Bazen bir kol manşetinin içine, bazen bir ceketin saklı bir köşesine, bazen bir gömleğin küçük bir yaka detayına…

DAMAT_07_08_2013_1656 copy

DAMAT’ın yeni koleksiyonunda dünyanın en kaliteli yünlerinden dokunan “Super Fine Wool” kumaşların 250 gramdan hafif yapısı, özel hazırlanmış malzemelerle birleşiyor ve ortaya gömlek hafifliğinde ceketler çıkıyor. Aynı özellikleri taşıyan takımlarda 3 parça yelekli takımlar sezonun dikkat çeken trendini oluşturuyor. Her bir detayın özenle tasarlandığı koleksiyonda tüm ceketlerin astarları renklendirilirken, saks mavisi astarlar bu sezon önce çıkan detaylar arasında yer alıyor.

 

DAMAT_07_08_2013_2334 copy

Ekoseli flanel pantolon, yaka altı ve kol patchleri, deri/süet detaylı tek ceket kombinleri ise Damat erkeğinin şıklığını kıyafeti değiştirmeksizin günden geceye taşıyor. Leke ve su itici “Nanocare” özellikli “essential” gömlekler, koleksiyonun bu sezon da olmazsa olmazlarından.

Angora kaşmir ve koton modal karışımlı “soft touch” trikolar, tüy kadar hafif kadife ceket ve pantolonlar, eşsiz bir mühendislikle tasarlanmış “-15 derece soğuğa karşı sıcak tutma” özelliği bulunduran ve buna karşın inanılmaz hafiflikteki “thermo cool” montlar sezonun en iddialı parçalarından.

Damat Formal’da saks-kahve ve saks-bej kombinleri öne çıkıyor. Bulut mavisi, lacivert-duman grisi uyumu, toprak, bej, gri ve vizon renkleriyle buluşuyor.