Rubberduck, New Era, Havaianas ve MBT markalarını bünyesinde bulunduran N2N, 5 Kasım’da Nişantaşı Hardal Cafe’de yeni sezon ürünleri tanıtımı için Şah Yaycı’nın da katılımı ile gerçekleşen bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Etkinlik boyunca güzellik dünyasının maestrosu olarak bilinen Şah Yaycı’dan neler öğrendik neler:)

hardalDünyanın en tanınmış flip flop markası Havaianas ürün çeşitlerine bir de rengarenk yağmur çizmelerini eklemiş. İnsanın bu çizmeleri gördükten sonra yağmur yağsa da dışarı çıksam diyesi geliyor :)

Jennifer Lopez, Jay-Z, David – Victoria Beckham, Christina Aguilera, Justin Bieber, Rihanna, Madonna gibi ünlülerin vazgeçemediği marka New Era artık Türkiye’de! Benim özellikle dore ve leopar desenli olanlarını çok sevdiğim New Era şapkalar sezonun en cool görünümünü oluşturuyor. New Era şapkalara Beymen ve Markapark mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Kopenhaglı tasarımcı Eik Braun Ottosen’in buluşu olan ,yenilikçi çizgisi ve detaylardaki bütünlüğü ile göze çarpan Rubberduck botlar ve ayakkabılar,kendini eskinin modernize edilerek yeniye yansıması olarak tanımlıyor. ‘Rahatça kullanabilirim’ hissi yaratan Rubberduck ürünlerinin kalitesi, fonksiyonelliği, yenilikçi tasarımı, konforu ve sağlamlığı en önemli karakteristik özellikleri arasında yer alıyor. Birbirinden farklı model ve renk çeşitliliği ile Türk tüketicisi ile buluşan Rubberduck bot ve ayakkabıları stil sahibi kişilerin tercihi olarak karşımıza çıkıyor.

Sosyal sorumluluk projelerine destek olması ile de adından sıkça söz ettiren marka, www.rubberduckbrand.com adresinden satışa sunduğu minik plastik ördeklerin tüm gelirini de Bangladeşli kadınların yararına bağışlıyor.

1966 yılında doğal dengesizliğin sağlığa olan faydalarının keşfedilmesi ile ortaya çıkan MBT, 20’si bağımsız bilimsel dergide yayımlanmış olan 40’dan fazla bilimsel çalışmayla iddiasını destekleyebilen, tek fizyolojik ayakkabıdır. MBT sadece bir ayakkabı değildir. Dünya etrafındaki insanlara daha sağlıklı bir hayat sağlamak için onlara yardım eden etkin bir egzersiz aracıdır. MBT, yürürken ve ayakta dururken kasların eğitimi ve aktivasyonu vasıtasıyla güçlü bir vücut inşa etmeye yardımcı oluyor. Bunu yaparak fiziksel ağrılar ve acıların önüne geçmiş oluyor. Bunların yanında vücuda daha birçok yararı olan MBT kalorilerin yakılmasına vesile olup, kilo vermeye yardımcı oluyor. MBT, günlük yaşamınızın her alanında aktif ve sağlıklı bir yaşam stili sağlıyor.

Şah Yaycı’nın da tercihi olan MBT’nin faydaları saymakla bitmiyor. Ama bunun öncesinde etkinlikte Şah Yaycı’nın paylaştığı bir kaç bilgiyi hemen sizlerle de paylaşayım:) Örneğin estetik biliminin en çaresiz kaldığı bölgenin popo ve bacaklar olduğunu biliyor muydunuz? Evet bir çok kadının kabusu olan selülitler öyle yabana atılacak bir problem değil gerçekten. Selülitin kan dolaşımı yetersizliğinden kaynaklanan bir hastalık olduğunu söyleyen Yaycı, dolaşımı hızlandırmak gerektiğini vurguluyor. Ve daha sonra popo konusu ile ilgili olarak ekliyor: “MBT ile 1 ay boyunca, haftada 3 gün yarım saat yürüdüğünüzde poponuzda ciddi bir değişim göreceksiniz.” İnsanı gerçekten heyecanlandıran bir ayakkabı değil mi? :)

MBT’nin siz yürürken yaptıkları;

*Kalça eklemleri üzerindeki gerginliği azaltır

*Karın kas faaliyetini arttırır

*Dengeyi geliştirir

*Oksijen ve kalori tüketimini % 2,5 ‘ a kadar arttırır

*Diz eklemleri üzerindeki gerginliği azaltır

*Topuk eklerinin istikrarını olumlu yönde destekler

*Sırt kaslarının faaliyetini artırır

*Vücut duruşunu ve dengesini iyileştirir

*Kalça kas faaliyetini %9’a kadar arttırır

*Üst bacak kas faaliyetini %19’a kadar arttırır

*Alt bacak kas faaliyetini %18’e kadar arttırır

MBT’nin siz ayaktayken yaptıkları;

*Beden duruşunu iyileştirir

*Kalça kas faaliyetini arttırır

*Üst bacak kas faaliyetini arttırır

*Alt bacak kas faaliyetini arttırır

*Karın kas faaliyetini arttırır

*Oksijen tüketimini +9,3% kadar arttırır

*Boyun ağrılarını azaltır

*Ayak bileği eklem istikrarını iyileştirir

*Dengeyi arttırır

*Sağlığı olumlu destekler

*Sırt kası faaliyetini arttırır