Bu aralar Aveda ben de bağımlılık yapmış durumda. Kendimi iyi hissediyorum bu markayla. Doğal içeriğinden midir, kokusundan mıdır nedendir bilmiyorum ama güzel bir bağ var aramızda. Geçenlerde iş çıkışı için çok cazip bir davet geldi Aveda’dan. Saç bakımı ve Stress-Fix. Akmerkez Erdem Kıramer’de bitki çaylarıyla karşılandıktan sonra el masajı, saç bakımı, fön derken sabah saatlerindeki dinçliğime geri döndüm:)

Aveda stress-fix

aveda2

Yeni Aveda Artistik Direktörü Bastian Caseretto’yla da bakım sırasında sohbet etmek çok güzeldi.

aveda

 “Bu yeni görev için sabırsızlanıyorum!” diyor Bastian Casaretto. “Saç kesimi, ustalıkla birleşmiş bir uzmanlık, en iyi hizmet, doğal aroma ve içeriklerin karışımını, kendine özgü bir doğaya bağlılık ile birleştirme fikri beni çok etkiliyor. Hareketli, trend-odaklı bir metropol olan Berlin, müthiş bir ilham kaynağıdır. Aveda Lifestyle Salon & Spa Berlin’in olağanüstü yetenekli ekibiyle birlikte, fikirlerimi harekete geçirmek için sabırsızlanıyorum.”

Kendi aile kuaför salonunda büyüyen Bastian, bu yolculuğa özel kuaförlük okulunda iki yıllık eğitim alarak başlamış. Ve daha sonra aralarında Wella’nın da bulunduğu bir çok markayla çalışarak, yıllar boyu kazandığı deneyim ve becerisi sayesinde yolları Aveda ile kesişmiş.

Bir de şu aralar yaşadığım saç sorunundan dolayı yeni bir seri ile tanıştım. Dönemsel stresten oluşan bir saç derisi problemi haftalardır çok canımı sıkıyordu. Uçlarına verdiğimiz özeni saç derisine vermeyi unutuyoruz genelde. Bu ürünleri ilk kullanmaya başladığım gün saç derimdeki kuruluk sorunu anında yol oldu. Şampuan ve saç kremi kullanımından sonra uygulanan durulanmayan solüsyon (en sağdaki) ben de bir ilaç etkisi gösterdi ve çok çok mutluyum!

Aveda

Saç bakımı hakkında yaptığımız bu keyifli sohbet için Bastian’a, ev sahibi Akmerkez Erdem Kıramer Kuaför’e ve tüm bizi düşünen Aveda ekibine tekrar çok teşekkürler…