Sonbahar/Kış sezonunda sokaklarda göreceğimiz en yeni trendleri sizler için bir araya getirdik.

1- Biker ceket çılgınlığı!

Yeni sezonun asi rüzgarların etkisinde kalacağından daha önceki yazılarımda bahsetmiştim. Sezonun en asi parçalarından biri de biker ceketler! Bir motorunuz olsun olmasın, biker ceketiniz yoksa bu sezon trendlerin gerisinde kalıyorsunuz demektir. Şık bir etek, boy friend jean ya da dilediğiniz herhangi bir parçayla rahat bir şekilde kombinleyebileceğiniz biker ceketler sezonun olmazsa olmazlarından.

2- Zahmetsiz şıklık: Sweatshirt

Bundan bir 20 yıl öncesine baktığınızda şık olmanın yollarından biri de sweeatshirt giymekten geçiyordu ve şimdi bu zahmetsiz şıklık yeni sezonda geri döndü! Birbirinden iddialı sweatshirtleri tezat bir görünüm yaratmak için tıpkı biker cekette olduğu gibi şık bir etekle kombinleyebilirsiniz. Opsiyonlarınız bununla da sınırlı değil; gömleklerle, jeanlerle ya da abartılı kolyelerle muhteşem kombinler yaratabilirsiniz. Hepsi hayal gücünüze bağlı!

3- Etnik ve rengarenk bir kış

Havaların soğumuş olması renkleri terkedeceğimiz anlamına gelmiyor! Geçtiğimiz yıl popüler olmaya başlayan rengarenk Afrika ve Kızıldereli desenleri bu sezon da kendini gösteriyor. Özellikle etnik desenli bir hırka, bohem bir hava yaratmanız için harika bir seçenek olacaktır.

4- Asi duruşa cut-out botlarla devam!

Klasik botlardan sıkılanların imdadına bu sezon cut-out botlar koşuyor. Yeni sezonla birlikte yükselişe geçen cut-out’ları uzun paçalarınızın altına gizlemektense dar ve kısa paçalı pantolonlarınızla denemelisiniz. Skinny jean, boyfriend jean ve mini eteklerle harika uyum sağlayan cut-out yağışsız havalar için birebir :)

5- Kolej yıllarına geri dönüyoruz!

Kolej ceketlerinin son zamanlardaki yükselişinin farkına varmayanımız yoktur herhalde. Üzerimize kalın mı yoksa ince bir ceket mi alacağımıza bir türlü karar veremediğimiz bu havalarda kolej ceketleri en büyük yardımcımız oluyor. Özellikle kolları deri detaylı olanları favorilerim arasında. Dilediğiniz bir çok parçayla kolaylıkla kombinleyebileceğiniz bu ceketlerle okul yıllarına geri dönüyoruz:)

6- Sırt çantaları

Bizi bu sezon okul yıllarına geri döndürecek bir sebep daha var: Sırt çantaları. Sırt çantalarını bu sezon sevmemiz için çok sebep var! Bu kış çok modalar ve üstelik içine artık matematik kitaplarını koymamıza gerek de yok:) Ekoseli, çiçekli ya da fosforlu seçenekleri arasında karar vermekte oldukça zorlanacaksınız.

7- Zincir ve sloganlar

Bu sezon takı trendlerinde dikkat çeken büyük zincir aksesuarlar, özellikle beyaz tişörtlerle kombinlendiğinde muhteşem görünüyor. Bir diğer trend ise üzerinde sloganlar bulunan aksesuarlar. Özellikle Paris kadınlarının Paris Fashion Week boyunca kullandıkları sloganlı aksesuarlara bir göz atmanızı tavsiye ederim. Lanvin’in kış koleksiyonuna ait dev Love, Cool, Happy, Hot, Help yazılı kolyelere her 10 defile davetlisinin neredeyse beşinde rastlanması tesadüf olamaz :)