Zeynep Tosun, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express kapsamında 2014 İlkbahar – Yaz koleksiyonunu 8 Ekim 2013 Salı günü Kuruçeşme Arena’da sergiledi.

Mercedes-Benz Presents Zeynep Tosun - Runway - MBFWI S/S 2014 Presented By American Express

Her Story’nin sponsor olduğu ve Mercedes-Benz’in sunduğu defilede koleksiyonun ana ilham kaynağı olarak 1920’leri alan Zeynep Tosun, tasarımlarında 20’lerde ve günümüzde yaşayan kadınların erkeksi kemik yapısını ve gizli seksiliğini ortaya çıkartıyor.Günümüzün çalışan rahat şehirli yaşayan kadınları, Zeynep Tosun yeni sezon koleksiyonunda, erkeklerden rol çalan iş sahibi, spor yapan, stil sahibi, sofistike, güçlü ve seksi bir kadına dönüşüyor.Her Story’nin Zeynep Tosun Ilkbahar-Yaz 2014 koleksiyonu için özel olarak tasarladığı görkemli aksesuarları ile tamamlanmış kombinler defilenin öne çıkan parçaları arasında yer alıyor.

Swarovski için özel olarak hazırlanan, kahverengi file üzerine full işlenmiş Swarovski taşlı elbise koleksiyonun öne çıkan “show piece” parçaları arasında yer aldı.

Koleksiyona adını veren “HIDDEN” ile gizlilik ve seksi detaylara vurgu yapılıyor. Koleksiyonun öne çıkan özelliği loose kesimler. Tasarımları arasında düşük omuzlu elbiseler ve gömlekler yer alıyor. Düşük bel bol kesimli pantalonlar ve şortlar, gizli yırtmaçlı elbise ve etekler, sırt dekolteleri, transparan detayların ve art nouveau printlerin ağırlıkta olduğu koleksiyonu şık sandaletler ile tamamlıyor.

Vintage renklerin kullanıldığı koleksiyonda pastel ve kirli yeşil, sarı, gri, beyaz, marshmallow pembesi, açık pembe ve lacivert tonlar öne çıkarken, taşlanmış ipekler, denizci fileleri, ipek şifon, krepler, dökümlü kumaşlar koleksiyonun ana kumaşlarını oluşturuyor.