aveda-damage-remedy.jpg
Her yaz bitişinde saçlarım benden öc alıyor sanki. Bütün yaz pırıl pırıl olan saçlar mevsim değişikliğinde donuklaşıp, pek bir kırılgan oluyor. Aveda’nın yenilediği serisi Damage Remedy’i denemenin tam zamanı diyerek 2 hafta önce kullanmaya başladım. Bitki ve çiçek özlerine dayalı botanik profesyonel saç, cilt, vücut bakımı ürünlerinin yeri hep ayrı bende. Damage Remedy’deki bergamut ve ylang ylang kokusu ilk izlenim olarak 10 üzerinden 10 puanı kaptı bile.

Şampuan, saç kremi, daily hair repair günlük durulanmayan saç maskasi ve Intensive Restructuring Treatment haftalık maske olmak üzere dört üründen oluşan Damage Remedy serisi içerdiği quina protein ile tek uygulamada açı %25 oranında güçlendirirken haftada bir uygulanan Intensive Restructuring Treatment maske ile kimyasal işlem görmüş saçları onararak güçlendiriyor.

Yorumlarım:

Damage Remedy Restructuring Shampoo: Saçınızı şampuanlarken bile o yumuşaklığı hissedebiliyorsunuz. Çabuk köpüren bir yapısı var ve saçımı hergün yıkamama rağmen kurutmuyor.

Damage Remedy Restructuring Conditioner:  Genelde saç kremlerini dipleri yağlanmasın diye hep uçlarına süreriz. Bu kremin en sevdiğim yanı kökten uca kadar sürebiliyor olmanız. Asla saçta bir ağırlık yapmıyor. Aksine saç diplerinizde ferah bir etki yaratıyor.

Damage Remedy Intensive Restructuring Treatment: Daha yoğun bir bakım için serinin içerisinde  haftalık bakım maskesi de bulunuyor. Özellikle işlem görmüş ya da çok fazla fönden yıpranmış saçlar için harika. Saçınızı kuruturken sanki saçınızın üzerinde bir koruyucu tabaka varmış gibi hissediyorsunuz.

Damage Remedy Daily Hair Repair: Banyo sonrası durulamadan kullanabileceğiniz saç açıcı ve onarıcı bir krem. Bu krem diğer leave-in kremlerden daha hafif. Tüm seriyle birlikte kullanınca çok güzel ama tek başına alacaksanız, eğer benim gibi uzun saçlarınız varsa yeterli olmayabilir. Sanırım artık uçlarından birazcık kestirmenin vakti geldi:)

Her on kadından altısında karşılaşılan saç yıpranması sorununun ana nedenlerinden bazıları saçlarda yapılan renk değişiklikleri, fön, düzleştirme ve günlük çevresel etkileri olarak tanımlanıyor. Yıpranmış saçlara bir çözüm oluşturacak Damage Remedy serisinin saçları korumak ve onarmak üzere iki önemli işlevi bulunuyor.

Damage Remedy aynı zamanda çevreye de duyarlı! Yeni eko-akıllı ambalajı ile şirketin doğal kaynaklara olan hassasiyetini de bir kez daha vurguluyor.

Peki bu serinin özelliği nedir?

  • Saçı %26 oranında onardığı klinik olarak test edilmiştir.
  • Saçı kolay taranır hale hetirmeye, kırılmaya ve yıpranmaya karşı korumaya yardımcı olur.
  • Şekillendirme aşamasında kullanılan aşırı ısıdan korumaya yardımcı olur.
  • Saçı şekillendirmeye hazırlar.
  • Boyalı saçlar için etkilidir.

Aveda ürün ve hizmetlerine ulaşabileceğiniz kuaför salonları:

Akatlar: -Kemal Bayraktar

Akbatı AVM: -BB Kuaför Salonu

Akmerkez AVM: – Erdem Kıramer

Anadolu Hisarı: – Erdem Kıramer

Etiler: – Ertan Altun

Etiler: – Uğur Alevyılmaz Hair Design

Florya Aqua AVM: – Erdem Kıraner

İstinyepark AVM: – Erdem Kıramer

Nişantaşı: – Erdem Kıramer

Swissotel: – Mehmet Hüseyin Kuaför

Ulus: – H&H Hair & Makeup

Varyap Meridien: – BB Kuaför Salonu