“Yoğun bir nemlendirici olsun, cildimi beslesin ama yağlı bir görünüm bırakmasın” diyorsanız dikkat! Clinique’nin bu losyonu cildinizi neme doyuruyor.

Dermatologlar tarafından ilk üretilen nemlendirici olan, Amerika’nın en çok satan nemlendiricisi tekrar bütün ilgileri üzerine çekiyor. Clinique’in ikonik losyonu, dermatologlar tarafından yenilenen formülüyle  daha dramatik sonuçlarla karşımızda:

  • Beğenilen ipeksi ve hafif dokusunu koruyarak, cildin nem bariyerini 8 haftada %54’e kadar güçlendirir.
  • Yağ oranını değiştirmeden nemlendirme oranını iki katına çıkaran yeni formül sayesinde gün boyu neme doygun bir cilt olanağı sunar. clinique

Neden Clinique denince ilk akla gelen, 3 Adımlı Cilt Bakım Sistemi’nin ayrılmaz bir parçası olan ve milyonlarca kullanıcının çok sevdiği bir ürünü yeniden formüle ettiniz sorusuna Clinique Global Ürün Geliştirme Müdürü Janet Pardo “Çünkü yaşadığımız dünya değişti. Cilt bakım teknolojisi değişti. Ve dolayısıyla biz değiştik!” şeklinde cevap veriyor.

6,5 yıl süren çalışmalar… Beklemeye değdiğini gösteriyor…

3 dermatolog, 53 araştırmacı ve 100’ün üzerinde formül denemesi… Böylece Dramatically Different Nemlendirici Losyon+; en mükemmel, yenilenmiş formülüyle yeniden karşımıza çıktı. Ürünün son hali oluşturulmadan önce Clinique’in Ürün Geliştirme takımı, uzman dermatologlar ile birlikte yeni içerikleri değerlendirdiler ve en özenli testleri uyguladılar.

Bunun yanında yenilenen formül, Clinique’in daha önce hiçbir ürüne uygulamadığı kadar çok algısal testten geçti. Clinique 45 yıl önce de kadınların harika bir cilde sahip olmalarına yardımcı oluyordu. Dolayısıyla tüm dünya üzerindeki sadık DDML kullanıcılarının yeni formül hakkındaki  düşüncelerini öğrenmek çok önemliydi. 5 ülkede; farklı etnik kökenlerden, ürünü halen kullanan, ürünü daha önceden kullanmış ve yeni kullanıcılardan oluşan 1600’ün üzerinde kadın  YENİ Dramatically Different Nemlendirici Losyon+ hakkında harika geri dönüşlerde bulundu. Gün boyu rahat hissen, neme doymuş, yumuşak ve pürüzsüz bir cilt.

Formül nasıl çalışıyor?
Cildin nem bariyerini güçlendirmek ve cildin nem tutma kapasitesini arttırmak için Clinique yeni formül yaratma teknolojisini özel dermatolojik içeriklerle birleştirdi. Orijinal Dramatically Different Nemlendirici Losyon geliştirildiğinde Dr. Normal Orentreich, cilt ile en uyumlu içeriklerin kullanılması konusunda çok seçici davranmıştı. Bugün, Dr. David Orentreich ve Dr. Catherine Orentreich de aynı bakış açısıyla cildin yapısı ile en uyum içerisinde olan, etkin ve irritasyona yol açmayan içeriklerin kullanılması konusunda hassasiyet göstermişlerdir.

Cilt Bariyerini Güçlendiren Kompleks

  • Ayçiçek tohumunun kabuğu, arpa özü ve salatalık özünden oluşan içerik kokteyli cildin nem bariyerinin güçlendirilmesini saplar, esnekliğini arttırır ve çevresel strese karşı cildin direncini arttırır.

Yeni nemlendirici içerikler:

  • Hiyalüronik Asit,  cildin nem tutma kapasitesini arttırdığına dair etkinliği kanıtlanmış, gelişmiş bir nemlendirime sağlar.
  • Gliserin cildin nemi hapsetmesini sağlayan, bilinen bir nem tutucudur. Çevremizde bulunan havadan dahi nem emilimi sağlayan yüksek oranda bir nem tutucudur.
  • Üre cildin doğal nemlendirme elementlerinden olan (NMF-Natural Moisturizing Factor) ve doğal yollarla oluşan bir içeriktir. NMF içerikleri sağlıklı bir cilde sahip olmamızı sağlar.

“Dünyanın en iyi nemlendiricisini kullanıyor olablilirsiniz. Ancak cildinizin nem bariyeri güçlü değilse,  nem buharlaşır” diyor Pardo. Nemlendirme ve cilt bariyerinin güçlendirilmesi aynı anda sağlanmalıdır.

Gelişmiş nemlendirme teknolojisi ve yeni bariyer güçlendirici etkileri sayesinde yeni formül dramatik bir fark yaratıyor. İkonik sarı rengini, ipeksi ve hafif içeriğini, kolay emilim gibi en beğenilen özelliklerini korurken Clinique dermatologları tarafından özenle ve gelişmiş bir teknolojiyle yenilenen Dramatically Different Nemlendirici Losyon+ hayatımızda büyük yer alacak.  Cildiniz yumuşak ve esnek  hissederken aynı zamanda sağlık ışıltısını da yansıtacak. Düzenli kullanıldığında cildinizin daha uzun süre daha genç görünmesine katkıda bulunacaksınız. Tüm cilt tipleri için yepyeni bir gelecek başlıyor.