Geçtiğimiz günlerde sizlere Sonbahar/Kış koleksiyonundan bahsettiğim Koton, bu kez yepyeni bir jean koleksiyonu ile karşımızda. Merkez ofisinde gerçekleştirdiği bir lansmanla iddialı jeanlerini bizlerle tanıştıran Koton, özellikle bir beden ince gösteren jeanleri ile gönülleri fethedecek :) Koton Yönetim Kurulu Başkanı Gülden Yılmaz daha konuşmasını yaparken bu koleksiyon olmuş dedim. Beyaz şık bir bluzun altına giydiği Magic Slim Fit Jean’in rengi ve duruşu gerçekten çok güzeldi. Bu koleksiyonda benim favorilerim ise: Boyfriend, Kate ve Magic Slim. Boyfriend modelinde bir siyah kot ve gömlek vardı ki aklım hala onlarda ama mağazalara daha gelmemiş. Siyah dantel detaylı gömlek ve eskitilmiş yırtık siyah jeani mağazalara geldiğinde görmemeniz mümkün değil:)

koton jeans

Fit görünüm ve rahatlığı bir arada sağlayan dokuları, farklı vücut tiplerine özel mükemmelleştirilmiş kalıpları ile 350 modellik geniş bir trend yelpazesi sunan Koton jeans her kadının istediğini bulmasına olanak sağlayan bir koleksiyondan oluşuyor. Koleksiyonun en hit şüphesiz en hit modelleri Magic Slim ve Magic Lift. Özel olarak tasarlanmış kumaşı ile Magic Slim sihirli bir dokunuşla vücudu şekillendiriyor, bir beden küçük gösteriyor ve gün boyu deforme olmadan esnekliğini koruyor. Magic Lift ise yeni nesil kumaşı ve mükemmelleştirilmiş kalıbı ile kalçayı yukarı kaldırarak olduğundan daha yüksek ve dik gösteriyor.

scarlet

Bacağı sımsıkı saran, bilekte iyice daralan Kate, dizden topuğa doğru genişleyen Victoria, baldır, diz ve paça ölçüsü aynı olan Angelina, baldırı saran, dizden paçaya doğru hafifçe genişleyen Scarlet, dizden ayak bileğine dümdüz inen ve bacakları ince gösteren Grace, rahat kesimi, düşük beli ve kıvrılabilen paçasıyla hem maskülen hem de feminen bir görünüm sunan Boyfriend jeanler farklı yıkama, boy ve renk seçenekleri ile sunuluyor.

boy friend

Koton Jeans Koleksiyonu sezonun önde gelen trendlerinden jean dokular, bol aksesuarlar ve ‘jean-friendly’ parçalarla zenginleştiriliyor.

This slideshow requires JavaScript.

Punk Grunge:

Koton Jeans 2013-14 Sonbahar Kış’ın en asi modu Punk Grunge, siyah ve gri asit yıkamalar, deri ve lak kaplamalar, ham bırakılmış dikişler ile kadınsı görünümü asi dokunuşlarla tamamlıyor.  Zımba, köpekdişi, zincir ve metal aksesuarlı oduncu gömlekler, biker montlar, mini etekler ve skinny jean’lerle kombinleniyor. 

Urban Uniform:

Baskılı ve yıkamalı t-shirtler, şişme denim montlar, parka, jegging ve boyfriend jean’lerin ön plana çıktığı Koton Jeans 2013-14 Urban Uniform koleksiyonu mavinin en zengin tonlarını sezonun en hit modelleriyle tamamlıyor.  Koleksiyonda farklı fermuar ve kontrast dikiş detayları dikkat çekiyor.

Denim-Couture:

Koton Jeans 2013-14 Kış sezonunun kadınsı ve şık modunu Denim-Couture koleksiyonu ile tamamlıyor. Deri-denim kombinlerin ve taş aksesuarların ön plana çıktığı koleksiyon, temiz yıkamalar ve tona ton dikişler ile detaylandırılmış. Kalem etekler, fit gömlekler, sigaret pantolonlar ve elbiseler koleksiyonun tamamlayıcı parçalarından sadece birkaçı…

koton jeans1