İnci Deri “Egzotizm”, “Hayal Gezgini”, “Doğal Dokunuş” ve “Özgür Ruh” isimlerinde dört farklı temadan yola çıkarak hazırlanan 2013-2014 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nu 26 Eylül Perşembe günü İstinye Parkta’ki mağazasında tanıttı. Koleksiyonda bulunan her parça muhteşem! Botlar, topuklu ayakkabılar, çantalar… En yakın zamanda bir İnci Mağazası’na uğramanızı şiddetle tavsiye ediyorum! :)

inci

Ünlü marka, yeni koleksiyonunda siyah, kahve, ve gri gibi klasik renklerin yanı sıra yeşil, mor, taba ve bordo gibi alternatif renkleri de İnci Kadını’nın beğenisine sunuyor…

İnci Deri, yeni koleksiyonunda modern kadının adeta ruhunu okşayan ve kendisini özel hissettirecek dört farklı ana tema sunuyor. Fantastik dünyanın kapılarını aralayan “Egzotizm” konsepti ile İnci Kadını kendisini bu kış cesur renkler ile ifade edecek. Kahve ve yeşil tonların kullanıldığı “Egzotizm” konseptinde hardal sarısı ve bej renklere de sıklıkla yer veriliyor. Yaratıcı dönemin yeniliğini ve cazibesini ise gümüş metalik kaplama olarak şekilleniyor.

Gökkuşağı efektli değişken renklerde deriler, fantastik trendi tamamlayan boncuk işlemeler, botlarda bilek kısmında el örgüsü çorap detayları ve platformlarda abartıya kaçan topukları ile “Egzotizm” konseptinde İnci Kadın’ı kendini çok daha özel hissediyor.

“Hayal Gezgini”; metalik dokunuşları ön plana çıkararak, alışılmışın dışında gri, gümüş ve altın sarısı kullanılıyor. Hem düz hem de metalik renklerin yoğun olarak kullanıldığı koleksiyonda örgülü desenler adeta lüksün gücünü temsil ediyor. Eski stilde lüks ve zenginlik anlayışını yansıtan kadife “Hayal Gezgini” trendinde geri dönüyor. Kadifemsi özellikler taşıyan materyaller şık ve zarif görünüm hissi uyandırıyor.

Diz boyunda çizmeler, bilekte botlar, egzantrik metalik tonlar ve maskülen detaylar “Hayal Gezgini” trendini ayrıcalıklı hale getiriyor. Gizli dolgu topuklar ise İnci Kadını’nın boyunu daha uzun gösteriyor.

Gündelik ve rahat tarzın modern formlarla yeniden yorumlanmış hali “Doğal Dokunuş”; el örgüleri, kumaşlar ve doğal materyaller ile ortaya çıkıyor. Doğal tonlar, nu, kahve, taba ve petrol renklerinin hakim olduğu koleksiyonda, içi kürklü casual botlara ve spor ayakkabılarda içten platformlara rastlanıyor.

“Özgür Ruh” koleksiyonu havaların soğumaya başladığı günlerde yeşil, bordo ve mor gibi sıcak renkler İnci Kadını’nın içini ısıtıyor. Geleneksel çiçek desenleri, el örgüsü ve püskül detayları hakim oluyor. V kesimli ayakkabılar, kovboy botları koleksiyona farklı bir boyut kazandırırken, vintage görünümlü toka detayları ayakkabıları zenginleştiriyor.

Hacimli kışlık botların, kalın fermuar detayları ve platform ökçelerinin kullanıldığı “Özgür Ruh” trendinde kamuflaj baskılar, hantal görünümlü bot tabanlarına da rastlanıyor.