Deichmann yeni sezonda farklı ayakkabı tasarımları ile feminenliği maskülen çizgilerle yorumluyor. Sokak tarzından ve vahşi batıdan esinlenerek tasarlanan 2013-2014 Sonbahar/Kış koleksiyonunda, sezonun olmazsa olmaz trendlerinden kamuflaj deseni de başı çekiyor. 70’lerin ruhunu koleksiyona, bootie tasarımlar eşliğinde yansıtan marka adeta nostaljiyi modernlikle yorumlamış. Marka, özgün sokak tarzını orijinal modellere yansıtarak işten özel davetlere günlük hayattan konserlere kadının kendine güvenen tarzını ortaya çıkartıyor.

Siyah ve siyahın her yansımasıyla bütünleşen koleksiyonun gözde parçaları gece mavisinden mora; bordodan koyu yeşile özgün renkleri buluşturuyor. Sezonun sıcak etkisini kırmızı renkli bot modelleri, mat yansımalı platform topuklular ve eskitme trendine uygun vintage çizmelerle harmanlayan marka kadının dikkat çekici siluetini yorumluyor.

Marka asi ruhunu yansıttığı grunge koleksiyonuyla sokak stilini yorumluyor. Metalik görünümlü bağcıklı botlar markanın koleksiyonunda dikkat çekiyor. Deri bir elbise ve ekose gömlekle kombinlenen bordo postallar sezonun vazgeçilmezlerinden…

Sezona hükmeden metalik yüzeyler markanın koleksiyonuna da hükmediyor. Şehrin koşuşturmacasına ayak uydurmak isteyen kadınların gözde parçası olarak ön plana çıkan topuklu ayakkabılar ise mat metalik görünümünün yanı sıra zarif topuklarıyla da dikkat çekiyor. Koleksiyonun metalik parçaları arasında gri, vizon ve fuşya yansımalar dikkat çekiyor.