Merhaba. Mis gibi kokan bir yazıyla karşınızdayım bu sefer:) 4 Eylül’de Kuruçeşme La Mancha’da Mascaram Maxx‘ın düzenlediği lansmanla Calvin Klein, Marc Jacobs, Vera Vang, Chloe, Cavalli gibi parfümlerin Türkiye Distribütörü olan M&M kozmetikle buluştuk.

mascarammaxx-400x420

Yeni sezonda güçlü ve kendine güvenen kadın kokusu hakim. Bunlardan biri de benim favorim olan Calvin Klein Down Town. İtalyan ağaçkavunu, bergamut ve Tunus’a özgü portakal çiçeği esanslarının canlı tepe notaları ile açılan bir parfüm. Kalp notasındaki pembe biber taneleri; menekşe yaprağı ve gardenya taç yapraklarının üzerine toz halinde serpiştirilerek sofistike feminenliği arttırıyor. Dip notasındaki teksas sedir ağacı, tütsü, vetiver, laos benzoini ve canlı, kadifemsi musklar arkasında farkedilir, kendine güvenen ve duyusal bir iz bırakmasını sağlıyor. Durdukça güzelleşen, son derece kadınsı, harika bir kokusu var Down Town’un. Tasarımı da oldukça modern ve şık.

Down Town

Sırada Just Cavalli for Him var. Çekiciliğinin farkında olan Cavalli erkeği, bu parfüm ile adeta yeniden doğuyor. Derimsi ve odunsu bir karışımdan oluşan kokunun şişesi parfümün ruhuna sadık kalarak, Just Cavalli erkeğinin cesaretini ve cüretkarlığını tamamiyle somutlaştırıyor. Metalik koyu gri bir kılıf ile çevrelenmiş ağır mavi cam, güven ve denge hissi veriyor.  Şişe kapağı, hayvani içgüdüleri anımsatan mavi piton desenli bilezik ile çevrelenmiş, kapağın üzerinde ise ikonik Just Cavalli logosu yer alıyor.

 

JUST CAVALLI FOR HIM VISUAL

Marc Jacob Honey: Marc Jacob, kendi moda çizgisine paralel olarak, çarpıcı çizgileri ve eğlenceli puantiyeler, sıradışı bir modernite ve zerafet altında buluşturmuş. Neşeli ve son derece enerjik bir koku olan Honey, zarif bir şekilde tasarlanmıi cam bir balonu andıran bir şişe içinde sunuluyor. Şişenin ambalajı üzerinde bulunan kelebek ikonu ise şişe tasarımına renk katıyor.

honey

ENCOUNTER FRESH Calvin Klein, modern ve çekici bir koku yaratmak için canlandırıcı enerjisini zengin odunsu notalar ile birleştiriyor. Koku, Italyan bergamutu ve ferahlatıcı mojito akorunun yumuşak ve taze tepe notaları ile açılıyor. Rom, kakule ve lavanta, kokunun kendinden emin ve zarif yönünü ortaya çıkarıyor. Dip notasında, kremsi sandal ağacı ile harmanlanan laden çiçeği yaprakları ve paçuli, çekici ve güçlü bir duygusallık oluşturuyor.

Calvin Klein Encounter Fresh Print Ad DP

Roses de Chloé, gül kokusundan pek fazla hoşlanmayan ben, Chloé’nin bu parfümünü oldukça başarılı buldum. Gül kokusu o kadar fresh bir şekilde burnunuza geliyor ki, o her zaman bildiğimiz gül kokularının yanından bile geçmiyor Roses de Chloé. Tıpkı muhteşem bir gül bahçesinde gibi hissediyorsunuz kendizi.

Yanakları renklendiren allık gibi şişe de, allık pembesi bir kurdela ile süslü Chloé Eau de Parfum’un ikonik siluetine sadık kalarak lüks cam şişe, gümüş omuzlar ve transparan kapak ile taçlandırıldılan parfüm kendini en mükemmel şekilde ifade ediyor.

Tag Worldwide