Mango, Rock It Up ismini verdiği 2013 Sonbahar/Kış koleksiyonunu The Four Seasons’da düzenlediği muhteşem bir geceyle sergiledi!

photo 1 (1)

Kanadalı model Jessica Stam’in podyumda yeni sezon ürünlerini tanıttığı defile, 9’u erkek modasına ait olmak üzere, toplam 45 modelden oluştu. Şunu söyleyebilirim ki bu sene Mango’nun senesi olacak! Her türlü aksesuarda siyahın başrolde olduğu ve belirgin bir punk etkisi ile ortaya çıkan yeni koleksiyonda, sonbahar havası için tamamen ideal olan yumuşak pastel tonlar hafif bir eskime etkisi yaratırken, minyatür baskılar ve jakarlı kumaş, trend yaratmaya devam ediyor. Gece giyisilerindeki folk gölge görünümü, egzotik Uzak Doğu modasının etkilerini ise açıkça gözler önüne seriyor. Ve bunların hepsi buram buram kokan punk, grunch ve rock esintileri içinde gerçekleşiyor. Bu sezon asiyiz orası net!

Koleksiyonu biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Yeni sezon, siyahın başrol oynadığı bir hard rock dokunuşuyla şekilleniyor. Aynı zamanda kırmızı gibi diğer renkler de palete can katıyor. Siyah ve beyaz sade kıyafetler, özellikle puantiye ve çizgilerin kombinlediği grafik motifler ile kontrast bir görünüm sağlıyor. Aynı zamanda, ekoseli kıyafetlerde açık gri karışımı yumuşaklık ve doku katıyor.

Günlük kıyafetlerde geleneksel ince çzigili erkek motifleri bol kesim modellerle harmanlanarak uygulandı. Aynı zamanda daha fazla grafik çizgiler ve ekose, sezonda punk havası estiriyor.

 

Denizci montu ve motorcu tarz ceketler gibi kullanışlı parçalar, hem kadın hem erkek kıyafetlerinde önemli bir rol oynuyor. Deri işlemeler, metal süslemeler ve zımbalar dantel ile kombinlendiğinde hoş bir görünüm yaratıyor. Gece kıyafetleri, siyahlar içindeki şık formlar, metal ve deri işlemeler, mat/parlak ve transparanın kontrastı ile zenginleşiyor.

Ayrıca bu defilede, İstanbul’da ilk defa, çocukları da defileye dahil ederek aralarında dar pantolonların, oduncu gömleklerin ve çılgın bir punk-rock görünümüne sahip geniş tişörtlerin tül eteklerle birleştiği 17 stilin bulunduğu Mango Kids koleksiyonu sunuldu. Ayşe Kucuroğlu’nun çocukları Kemal ve Osman ile, İzzet ve Didem Antebi çiftinin kızları Mila’nın da podyumda Mango Kids’i tanıttığı gecenin bir diğer sürprizi ise Mango Sport&Intimates oldu. Çok rahat ve bol olan pamuklu kıyafetler, ayrıca fitness ve koşu modellerini içeren seride, günlük giyime daha yakın olan modeller yer alıyor.