Geçtiğimiz sezon boyunca birbirinden farklı ve iddalı koleksiyonlar gördük. Şimdi sıra, önümüzdeki Eylül ayından itibaren hangi trendlerin yıldızının parlayacağını düşünmekte.

Kürkler bu sezonun baş kahramanı olmaya aday; kalça kemiğine kadar uzanan derin yırtmaçlar, kamuflajlar, midi-boy etekler ve onlarsız görünüşünüzün hiçbir anlamı kalmayacağı aksesuarlar ise cabası. Sonbahar trendlerine hızlı bir şekilde göz atmaya hazır mısınız?

fall 2013

Sezona baktığımızda geçen senenin izlerini hala taşıdığını görebilirsiniz. Boy friend jeanler, özenle süslenilmiş hissi yaratan görünümler ve de doksanların çalkantılı ruh halinden ilham alan trendler Sonbahar’da da popülerliğini koruyacak. Ekose,leopar ve çiçek gibi klasik desenler ise seviye atlayarak daha sert bir görünüme kavuşuyor. Punk ve grunge akımlarına ise kendinizi ne ara kaptırdığınızın farkında bile olamayacaksınız.

Sezon ruhunun ve trendlerin şekillenmesinde en önemli aktör olan renklere de göz atmak da yarar var. Pantone’nin 2013 Güz’ü için açıkladığı renkler: Deniz mavisi (Mykonos blue), ıhlamur yeşili, mürdüm rengi, fuşya pembe, koyu kırmızı (Samba red), yosun yeşili, parlak turuncu, kahvrenegi ve zümrüt yeşili.

colors-fall-2013

Trendlere bakacak olursak, monokrom trendi tüm bir yaz boyunca hepimizi etkisi altına almışken Sonbahar’da da bizlerle beraber olacak. Deri ise eskimezliğini hala sürdürüyor. Bu sezon baştan aşağı deri giyinmek oldukça moda olacak.

christian-dior-rtw-fw2013-runway-22_115246713731

Coco Channel ile özdeşleşen tüvit kumaşları da sezonun en hit görünümlerinden. Kim tüvit bir mantoya hayır diyebilirki?

Chanel-Haute-Couture-Fall-2013-black-tweed-coat-

Yeni sezonda militan tema varlığını güçlü bir şekilde sürdürdüğü için kamuflaj deseni de olmazsa olmazlardan biri oluveriyor. Kamuflaj desenli parçalar hakkında fikir almak istiyorsanız Rihanna’nın River Island için tasarladığı Sonbahar koleksiyonuna göz atmanızı tavsiye ederim.

trend_camo_01

Grunge, ekose ile birleşiyor ve sezonun vazgeçilmezi olan asi kızı oluşturuyor. Gözlerinizi ekoselerden ayırmayın derim!

Saint-Laurent-Fall-2013-

Her daim giymeye hazır olduğumuz leopar deseni ise zirveyi oldukça zorlayacağı benziyor. Leopar desenini kürkler izliyor. Rengarenk kürkleri (elbette sahte olanlar) her yerde görmeniz mümkün.

ralph-lauren-fall-2013-furs

Büyük mantoları unutmayalım! Üzerinize büyükmüş görünümü veren geniş omuzlu mantolardan birine sahip olarak siz de bu sezonun en trendy görünümlerinden birine sahip olabilirsiniz.

oversized-coats-fall-trend-2013