Sıcacık, eğlenceli, herkesin bir arada olduğu güzel bir mahalle hayal edin. Hem de Nişantaşı’nın göbeğinde, bir alışveriş merkezinin en üst katında :)

city's mahalle1

City’s Alışveriş Merkezi’nin en üst katında geçen yıl açılan City’s Mahalle, özlemini duyduğumuz mahalle kültürünü, havasını, kargaşasını, sıcaklığını her şeyini alıp Nişantaşı’na taşıyıverdi. Doğup, büyüdüğünüz, çocukluğunuzu geçirdiğiniz mahallelerde ne varsa burda da eksiği yok fazlası var :) Dönercisinden tutun da, terzisine, kitapçısına, çikolatacısına, kasabına, çiçekçisine kadar her şey bir arada.

Bloggerlar

Perşembe akşamı Mahalle’nin muhteşem lezzetlerini tatmak için blogger arkadaşlarım ile Mahalle’nin yolunu tuttuk. Uzun zamandır uğrayamadığım Mahalle’nin iş çıkışı ilaç gibi geleceğinden hiç kuşkum yoktu açıkçası. Mahalle meydanında buluştuk (evet meydansız mahalle mi olurmuş hiç? :) ) ve ilk durağımız olan Sosa’nın sunumlarını tattık. Servis görevlilerinden tutun, aşçılarına kadar herkes tarafından güler yüzle karşılandığımız Sosa, hemen mahalle meydanında bulunuyor. Gidip birbirinden güzel tatlarını denemenizi tavsiye ederim.

Mahalle’de onlarca marka bulunuyor; Sosa bunlardan yalnızca biri. Wagamama, Rigatoni, Günaydın Steak, Godiva, Balık Evi, Namlı… Her damak zevkine uygun bir tat bulmam mümkün.

Unutmadan! Mahalle’nin bir dergisi bile var:)

dergi

Lezzet yolculuğu mahallenin çikolatacısı Godiva ile devam ediyor. Godiva’nın şöhretini anlatmama pek gerek yok sanırım :) Çilekli milkshake benzeri içtiğimiz içeceğin tadı mükemmeldi! Gerçi etraftaki yazıları okumaktan, okuyup da kahkaha atmaktan yemeklere pek odaklanamıyor insan ama olsun :)

Mahalle’nin Uzakdoğulu’su Wagamama ve İtalyanı Rigatoni ile devam eden gezimiz Günaydın Steak’te ünlü şef Gürkan Topçu ile adeta bir şova dönüştü. Et kesme ve pişirme yöntemiyle kendine hayran bırakan Gürkan şefin henüz tam olarak pişmemiş eti, kaynar et suyu ile pişirdiği an ise görülmeye değerdi.

Artık tek bir şey daha yiyemem derken kendimizi birden Balık Evi’nde bulduk. Deniz ürünlerini görünce fikrim değişiverdi tabii birden :) Hepsi birbirinden harika lezzetleri içinde barındıran Mahalle’ye bir kere girince çıkmak istemiyor insan. Bu harika organizasyon için Kuyruksuz Uçurtma İrem’e çok teşekkür ediyorum.